tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni

Jest to największy na świecie program dla dzieci i młodzieży skierowany na kreatywne rozwiązywanie problemów. Ma on na celu rozwijanie umiejętności myślenia dywergencyjnego, zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Dzieci na zajęciach uczą się tworzenia innowacji, pracy zespołowej podczas rozwiązywania ekscytujących wyzwań, zarządzania czasem, zasobami ludzkimi, materiałami, finansami i pomysłami. Uczą się także umiejętności skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy i pracy zespołu. Destination Imagination (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów.

 

Działa w 42 krajach, na sześciu kontynentach, w 48 stanach USA oraz w kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i talenty. Program zachęca dzieci

i młodzież do podejmowania procesu tworzenia – w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkryć różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości.

Uczestnicy programu:

  • rozwijają kreatywność i myślenie krytyczne,
  • uczą się stosowania metod i narzędzi twórczego myślenia do rozwiązywania problemów  w praktyce,
  • rozwijają umiejętność współpracy w grupie, skutecznej komunikacji i prezentacji / autoprezentacji,
  • kształcą umiejętności przywódcze,
  • uczą się rozpoznawać, używać i rozwijać różnorodne własne umiejętności i zdolności,
  • uczą się odwagi w myśleniu, podejmowania ryzyka, stawiania celów i wytrwałości w dążeniu do nich,
  • uczą się samodzielności w myśleniu i działaniu, odpowiedzialności, tolerancji dla odmiennych pomysłów i poglądów,
  • zyskują poczucie sprawstwa i ogromną satysfakcję ze swoich osiągnięć, zwiększają poczucie własnej wartości,
  • nawiązują przyjaźnie i uczą się współpracy z młodymi ludźmi z całego świata.

W programie odkrywane są często ”nieoszlifowane diamenty”, a dzieci o różnorodnych predyspozycjach stają się: technikami, naukowcami, aktorami, analitykami, komikami, językoznawcami, muzykami... Wszystko po to, aby po latach uczestnictwa w programie być dojrzałymi, świadomie kształtującymi swoją przyszłość społeczną i zawodową – wartościowymi ludźmi.

Zajęcia mają na celu również przygotowanie dzieci do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności, która odbywa się na przełomie marca i kwietnia we Wrocławiu. Jest to ogromne wydarzenie, trwające cztery dni i gromadzące około dwóch tysięcy uczestników z Polski i całego świata.       Do tej pory w naszej gminie były dwie drużyny DI (Destination Imagination), zdobywające wysokie miejsca (III, IV i VI) na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności w roku 2016 i 2017.
Więcej informacji na temat programu i Olimpiady uzyskają Państwo, wchodząc na stronę: www.kreatywnosc.pl

 

Na wszelkie pytania odpowiadają trenerki programu:

Anita Szopa (tel. 517 442 432) i Dobromiła Lachendro-Fruga (tel. 72 322 72 72).

 

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 11 – 15 lat.

 

Zapisy od 12 września, pierwsze zajęcia 22.09., godz.16.00

 

Koszt: 90zł/miesiąc

 


 

PLIKI DO POBRANIA:

 

 Zgłoszenie na zajęcia

Zgłoszenie na zajęcia

 


 

 

Ze srebrnymi medalami wrócili młodzi mieszkańcy naszej gminy biorący udział w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu.

Podczas 2 dni zmagań prezentowali przed gronem ekspertów swoje umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów z zakresu matematyki, informatyki i inżynierii, fizyki, teatru i improwizacji oraz pracę zespołów pod presją czasu.

 

W Olimpiadzie w tym roku brało udział ponad 2000 uczniów z całego świata, w tym Polski, Chin, Ukrainy, Turcji, Meksyku i Grecji.

Przez ponad pół roku nasze drużyny, Wiedźmy i Świecące Mózgi przygotowywały się do wzięcia udziału w olimpiadzie. Raz w tygodniu spotykali się w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury gdzie trenowali swoją kreatywność i pracowali nad wyzwaniem drużynowym, które musieli zaprezentować we Wrocławiu. 

 

Zadaniem Drużyny Świecące Mózgi było samodzielne zbadanie tajników koncepcji naukowych wykorzystywanych w działaniu atrakcji parków rozrywek. Wykorzystali następujące koncepcje naukowe: energię kinetyczną, moment pędu, programowanie, elektronikę. A wszystko połączyli w efektowną  prezentację teatralną, która przyniosła im II miejsce na podium. Trzeba podkreślić, że był to ich pierwszy występ na tego typu olimpiadzie. 

 

Drużyna Wiedźm z ogromnym zaangażowaniem przygotowywała się do bardzo trudnego wyzwania improwizacyjnego, w którym mogły podzielić się swoją wiedzą z zakresu ośmiu wybranych kultur całego świata oraz życiorysów odkrywców, naukowców, postaci literackich, etnologów. Konkurencja okazała się bardzo wymagająca, i choć drużyna zrobiła bardzo dobre wrażenie na  ekspertach nie wystarczyło to do zajęcia medalowego miejsca ( ostatecznie dziewczęta uplasowały się na 5 pozycji w ich poziomie wiekowym). 

Oprócz rywalizacji mającej wyłonić najbardziej kreatywną młodzież tegorocznej olimpiady było to wspaniałe spotkanie młodych,  otwartych na innych, szalenie twórczych i kreatywnych, żądnych wiedzy odkrywców nowych rozwiązań. 

 

A.Szopa, D. Lachendro-Fruga 


Zobacz również:

» Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni » Studio wokalne » Warsztaty filmowe » Regulamin uczestnictwa w zajęciach » Oferta zajęć na rok 2017 / 2018 » Plan zajęć 2017 / 2018 » Cennik zajęć

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać zawsze aktualne informacje o nadchodzących wydarzeniach.

Aktualności:


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury
Od 19.04.2018 nasza strona została wyświetlona 155658 razy.

Archiwalne materiały dostępne są na poprzedniej wersji naszej strony
internetowej, dostępnej pod adresem: http://archiwum.nok.pl