tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Pożegnanie lata w Wolicy


Tradycyjnie już od kilku lat w ostatnią sobotę sierpnia odbywa się piknik kończący wakacje pod nazwą "Pożegnanie lata ", organizowany przez NOK, Radę Sołecką i sołtysa Wolicy. Tegoroczny piknik obfitował w wiele atrakcji. Organizatorzy zaproponowali; miasteczko dmuchanych zamków, malowanie buziek przez instruktorów NOK-u Agnieszkę Sokołowską
i Dorotę Suwalską, pokaz i naukę robienia dużych baniek mydlanych przez Michała i Agnieszkę Sokołowskich.
Miał miejsce również turniej ping-ponga. Zwycięzcy: Alex Zawiślak, Julia Żukowska i Bartłomiej Tomaszewski, otrzymali puchary z rąk dyrektor NOK Kamili Michalskiej i sołtysa wsi Stanisława Żukowskiego. Członkowie bractwa rycerskiego „Chorągwi Zaciężnej Trzy Miecze" przybliżyli publiczności zwyczaje rycerskie. Mogliśmy podziwiać średniowieczne uzbrojenie, miasteczko rycerskie, naukę strzelania z prawdziwego łuku czy pojedynki rycerskie. Atrakcją był również bojowy wóz strażacki. Można było zapoznać się z jego wyposażeniem. Punkty gastronomiczne swoją ofertą przyciągały głodnych i spragnionych, polecając lody, zapiekanki, gofry, frytki i różnego rodzaju napoje.
Tradycyjnie też można było zjeść kiełbaskę z grilla serwowaną przez sołtysa, członków rady sołeckiej
i instruktora świetlicy NOK w Wolicy, dla dzieci były soki i lizaki. Gwiazdą wieczoru był białostocki zespół "Jorrgus", który rozbawił i porwał do tańca tłumnie zgromadzoną publiczność. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów, instruktorów NOK-u, obsługi technicznej za poświęcenie swojego czasu na przygotowanie i poprowadzenie tak dużej imprezy.


Aktualności:


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury
Od 19.04.2018 nasza strona została wyświetlona 54519 razy.

Archiwalne materiały dostępne są na poprzedniej wersji naszej strony
internetowej, dostępnej pod adresem: http://archiwum.nok.pl