tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

SREBRNY MEDAL DLA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW DESTINATION IMAGINATION


Ze srebrnymi medalami wrócili młodzi mieszkańcy naszej gminy biorący udział w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu.

Podczas 2 dni zmagań prezentowali przed gronem ekspertów swoje umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów z zakresu matematyki, informatyki i inżynierii, fizyki, teatru i improwizacji oraz pracę zespołów pod presją czasu.

 

W Olimpiadzie w tym roku brało udział ponad 2000 uczniów z całego świata, w tym Polski, Chin, Ukrainy, Turcji, Meksyku i Grecji.

Przez ponad pół roku nasze drużyny, Wiedźmy i Świecące Mózgi przygotowywały się do wzięcia udziału w olimpiadzie. Raz w tygodniu spotykali się w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury gdzie trenowali swoją kreatywność i pracowali nad wyzwaniem drużynowym, które musieli zaprezentować we Wrocławiu. 

 

Zadaniem Drużyny Świecące Mózgi było samodzielne zbadanie tajników koncepcji naukowych wykorzystywanych w działaniu atrakcji parków rozrywek. Wykorzystali następujące koncepcje naukowe: energię kinetyczną, moment pędu, programowanie, elektronikę. A wszystko połączyli w efektowną  prezentację teatralną, która przyniosła im II miejsce na podium. Trzeba podkreślić, że był to ich pierwszy występ na tego typu olimpiadzie. 

 

Drużyna Wiedźm z ogromnym zaangażowaniem przygotowywała się do bardzo trudnego wyzwania improwizacyjnego, w którym mogły podzielić się swoją wiedzą z zakresu ośmiu wybranych kultur całego świata oraz życiorysów odkrywców, naukowców, postaci literackich, etnologów. Konkurencja okazała się bardzo wymagająca, i choć drużyna zrobiła bardzo dobre wrażenie na  ekspertach nie wystarczyło to do zajęcia medalowego miejsca ( ostatecznie dziewczęta uplasowały się na 5 pozycji w ich poziomie wiekowym). 

Oprócz rywalizacji mającej wyłonić najbardziej kreatywną młodzież tegorocznej olimpiady było to wspaniałe spotkanie młodych,  otwartych na innych, szalenie twórczych i kreatywnych, żądnych wiedzy odkrywców nowych rozwiązań. 

 

A.Szopa, D. Lachendro-Fruga 


Aktualności:


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury
Od 19.04.2018 nasza strona została wyświetlona 67017 razy.

Archiwalne materiały dostępne są na poprzedniej wersji naszej strony
internetowej, dostępnej pod adresem: http://archiwum.nok.pl