tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Warsztaty twórcze


Czy każdy z nas jest twórczy? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy podczas warsztatów 27 maja.
Rolą wspomnianych warsztatów twórczych, było odkrywanie uśpionego potencjału drzemiącego w każdym z nas. Nawiązywały do koncepcji kreatywności jako szeroko rozumianej postawy gotowości do przełamywania stereotypów w myśleniu i działaniu, niepowiązanej z tak zwanym talentem. Tak rozumiana kreatywność odwoływała się nie tyle do zdolności, ile do zaaufania do własnych możliwości i wzmocnienia gotowości do podejmowania ryzyka towarzyszącego każdej zmianie.
I tak oto na początku dzięki prowadzącej warsztaty Annie Balsam, dowiedzieliśmy się czym dla każdego z nas jest DOM- odkrywaliśmy, z czym owe słowo nam się kojarzy. Następnie wysuwając wnioski z pierwszego ćwiczenia stworzyliśmy nasze dzieła z białego papieru i krzesła. Powstały następujące kompozycje pt. „Córka- nie ma jak u mamy”, „Rodzina- w moim magicznym domu”, „Twórczość- chaos” (i wiele innych). Przestrzenią do tworzenia był parking przed świetlicą. W warsztatach twórczych wzięły udział zarówno osoby dorosłe, młodzież jak i dzieci.
Reasumując każdy z nas jest twórczy, musi tylko chcieć dotrzeć do własnego potencjału.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za obecność i wspólną zabawę, dziękujemy również pani Ani Balsam za pomysłowość i zaangażowanie


Aktualności:


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury
Od 19.04.2018 nasza strona została wyświetlona 66960 razy.

Archiwalne materiały dostępne są na poprzedniej wersji naszej strony
internetowej, dostępnej pod adresem: http://archiwum.nok.pl