tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Wmurowanie kamienia węgielnego


Taka informacja o wydarzeniu jakim było wmurowanie kamienia węgielnego, znalazła się na stronie Urzędu Gminy Nadarzyn

Kamień węgielny – świetlica w Parolach

W niedzielne popołudnie w Parolach odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby świetlicy Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury. Oprócz przedstawicieli władz samorządowych Gminy Nadarzyn, Urzędu Marszałkowskiego, proboszcza miejscowej parafii – który poświecił budowę, Rady Sołeckiej Parol, Sołtysa obecni byli także mieszkańcy. Dotychczasowa świetlica zaadoptowana po starym, maleńkim sklepie od lat była zbyt ciasna by pomieścić wszystkich chętnych i organizować większe imprezy kulturalne. Mieszkańcy wraz z Sołtysem i Radą Sołecką starali się za pośrednictwem Wójta i radnego ze swojego terenu przekonać Radę Gminy Nadarzyn aby ta poparła realizację tej oczekiwanej od lat inwestycji. 17 kwietnia Wójt Gminy Nadarzyn symbolicznie wmurował kamień węgielny pod długo oczekiwaną świetlicę. Nowa placówka zapewni przestrzeń dla różnorodnych imprez kulturalnych organizowanych przez NOK.
Wystarczy w niej miejsca na różnorodne zajęcia dla dzieci i młodzieży, spotkania mieszkańców,
a także na działalność miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Na terenie wokół świetlicy powstanie plac zabaw dla najmłodszych oraz plenerowa siłownia. Dla mieszkańców tego sołectwa jak
i przyległych, wysuniętych najdalej na południe miejscowości Gminy Nadarzyn, z pewnością będzie to miejsce sprzyjające integracji i pozwalające na korzystanie z bogatej oferty NOK.

Źródło http://www.nadarzyn.pl/405,kwiecien.html?wiecej=2456

Relacja z uroczystości

http://www.nadarzyn.pl/127,itv.html?flash=573


Aktualności:


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury
Od 19.04.2018 nasza strona została wyświetlona 53734 razy.

Archiwalne materiały dostępne są na poprzedniej wersji naszej strony
internetowej, dostępnej pod adresem: http://archiwum.nok.pl