Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Dzieci w kuchni

 

Walentynkowe „pizzerinki”

 

Po długiej przerwie dzieci znów wróciły do kuchni. Na zachęte na początek coś co już kiedyś było ale jest przez dzieci uwielbiane, czyli pizza, a w zasadzie „pizzerinki”. Każde dziecko otrzymało produkty  i kawałek ciasta. Samodzielnie trzeba było pokroić wędlinę, warzywa, zetrzeć ser i nadać kształt swojej pizzy. Z racji tego, że był 14 luty część powstałych wypieków była w kształcie serduszek.  Po upieczeniu był czas na degustację.

Było wesoło i bardzo smacznie.

 

    


Faworkowe szaleństwo

 

W tłusty czwartek, dzięki inicjatywie P. Ani i P. Hani z kółka kulinarno – twórczego robiliśmy faworki. Niektóre dzieci dopiero tego dnia dowiedziały się co to faworki, ale także poznały recepturę  i czynnie brały udział w ich przygotowaniu. Każde dziecko mogło zagniatać ciasto, wałkować, kroić i przewijać swoje faworki.

Po usmażeniu zaś sypać pysznym cukrem pudrem i zajadać.  Takie kuchenne zabawy z dziećmi pozwalają im dowiedzieć się wielu nowych, ciekawych rzeczy, poznać wiele struktur,  pobudzają zmysły i  a także kreatywność, dlatego w naszej świetlicy będzie starać się „zaglądać do kuchni” często.  

 

    


Archiwum strony znajduje się http://archiwum.nok.pl/articles.php?id=149

 


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl