Ikona Facebook Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+
Nadarzyński Ośrodek Kultury
kontakt: tel. 22 729 89 15   /   e-mail: nok@nok.pl
BIP Ustawienia dostępności

Koło Gospodyń Wiejskich

 D

 

Spotkanie KGW                                                                                                                                                            
Kiedy spotyka się Koło Gospodyń Wiejskich z Parol zawsze jest ciekawie. Panie tym razem zagościły w kuchni, gdzie piekły ciasta drożdżowe. Jedno metodą tradycyjną, czyli wyrabiane ręcznie a drugie z użyciem urządzenia, które je w tym wyrabianiu wspomagało.
Natomiast Panu Krzysztofowi "upiekło się",
Pani Renata Chruściak (przewodnicząca KGW) przyniosła karmniki
do składania, którymi z chęcią się zajął.
To był pracowity wieczór
Warsztaty rękodzielnicze

 

 

W dniu 14 maja br. Koło Gospodyń z Parol, Koło Gospodyń z Młochowa oraz instruktorzy NOK wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych w Ziołowym Zakątku. Poza częścią warsztatową mogłyśmy zwiedzić największy ogród botaniczny w Europie, oraz stare podlaskie chałupy. Dużo dowiedziałyśmy

się o zastosowaniu różnorodnych ziół oraz kwiatów. Skosztowałyśmy

lokalnych specjałów.

 

Więcej zdjęć po kliknięciu Tutaj

  

 

Domowe SPA

 

Koło Gospodyń Wiejskich spotyka się w dniu 26.10.2017 o godzinie 17.00. na domowym SPA, które już po raz kolejny poprowadzi dla nas Pani Renata Janczarska. Chętnych serdecznie zapraszamy.

 

o

Do

Dożynki Gminne 2017

 

 

To kolejny powód aby się przyłączyć do naszego Koła Gospodyń Wiejskich. Pękamy z dumy i gratulujemy pierwszego miejsca. Dożynki Gminne 2017.


       

 

Domowe SPA

W naszej świetlicy w dniu 7 grudnia miało miejsce spotkanie podczas, którego miałyśmy możliwość poznać domowe sposoby przygotowania peelingu do dłoni i twarzy jak również maseczek. Poznałyśmy tajniki ich nakładania jak również tego w jaki sposób wykorzystać to co znajdujemy w domu do przygotowania kosmetyków dla siebie. Bardzo dziękujemy Pani Renacie Janczarskiej, która zechciała podzielić się z nami swoja wiedzą i czasem. Podczas tego spotkania zdobyłyśmy wiedzę jakich produktów użyć i jak je połączyć,mogłyśmy cieszyć się gładkimi dłońmi
i dobrze nawilżoną skórą twarzy. Dobrze wiedzieć jak o siebie zadbać
i do tego wcale nie potrzebujemy drogich kosmetyków.

 

Renata Janczarska – promotorka zdrowia, pedagog, higienistka, kosmetyczka i nauczyciel zawodu z pasją podróżuje i tańczy
w Mazowszu.

 

 

Spotkanie było skierowane do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Parol

 


       

 

 

Wyróżnienie

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały świadectwo z czerwonym paskiem. Co tu dużo mówić. Gratulujemy!!!

 

Dzień Kobiet z Mazowszem

W tym roku Panie z KGW z Parol z okazji Dnia Kobiet, wraz ze swoimi bliskimi postanowiły wybrać się na koncert pt.: „Kalejdoskop Barw Polski”, podczas, którego wystąpił: chór, balet i orkiestra PZLPiT „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego. To był wyjątkowy wieczór. Warto nie tylko z okazji Dnia Kobiet urządzić sobie taki wieczór i korzystać z bliskości takiego miejsca, jakim jest Matecznik Mazowsze. Wrażenia niezapomniane.
     

 

Sałatowy Zawrót Głowy

Informuję, że w konkursie "Sałatowy Zawrót Głowy", który odbył się w świetlicy NOK w Wolicy sałatka "Tajemnica szefa kuchni" przygotowana przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Parol zapewniła im wygraną czyli I miejsce w konkursie. Gratuluję.

Jednocześnie chciałabym ogromnie podziękować za przekazanie wygranej na rzecz świetlicy.

 

Nagroda w konkursie

Miło mi poinformować o zdobyciu przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich II miejsca w konkursie kulinarnym pt" (NIE)ZWYKŁE JABŁKO organizowanym przez NOK. Jednocześnie pragnę ogromnie podziękować za przekazanie zdobytej nagrody na rzecz świetlicy w Parolach.
 

 

Koło Gospodyń Wiejskich

Zakładka ta poświęcona jest Kołu Gospodyń Wiejskich prężnie działającemu na terenie Parol. KGW ma status grupy nieformalnej. Skupia osoby chcące zrobić coś więcej. Pomaga w realizacji taki akcji jak Dzień Ziemi, wspólnie organizowany przez świetlice, KGW i sołtysa Parol. Dzięki KGW możliwy był słodki poczęstunek podczas Dnia Dziecka. Pielęgnuje tradycje wieńca dożynkowego oraz spotkań opłatkowych. Zaprasza do wspólnego działania KGW z terenu naszej gminy. Bierze udział w konkursach nie tylko kulinarnych. Kulinarne umiejętności, pań należących do KGW, to nie tylko tradycja to również kreatywność, nowoczesność
i ciekawość, wszystko to okraszone talentem. Pozwala to stworzyć niepowtarzalne smaki zamknięte w takich formach jak pierogi, ciasta, przetwory, kapusta z fasolą czy sushi. Bo gotować każdy może, ale kiedy robi się to z pasją smaki pozostają niezapomniane bez względu na to, w jakim stopniu potrawa jest bardziej bądź mniej wykwintna. KGW uczy, bawi i zachwyca.
Chcecie poznać ich tajniki? Zapraszamy do nas. Przyjdźcie, zobaczcie i zostańcie z nami na dłużej.
     

Aktualności

19.05.2024
Zapraszamy na spektakl „Sztuka o czymś”
Grupę Teatralną tworzy młodzież polsko-ukraińska, która poszukuje recepty na szczęście.
28.04.2024
Z cyklu KONCERTOWANIE zapraszamy na "Bajkowy koncert"
- z piosenkami z najpiękniejszych i najpopularniejszych bajek
Porozmawiajmy o drzewach…
Porozmawiajmy o drzewach… w zespole pałacowo-parkowym w Młochowie
26.04.2024
Wyjazd na sztukę "Wzrusz moje serce"
Nadarzyński Ośrodek Kultury organizuje wyjazd na sztukę "Wzrusz moje serce" w Teatrze Ateneum. Zapraszamy do zapisów!
25.04.2024
Wykład na temat pozytywnych wątków z historii polsko-japońskiej
Zapraszamy na prelekcję dr Olgi Barbasiewicz pt. "Przyjaźń polsko-japońska jako podstawa do budowania relacji dwustronnych, czyli o zabawnych wydarzeniach z historii relacji między Polską a Japonią"
wszystkie aktualności