Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

KINO NOKOWE


24 listopada (piątek) o godzinie 19.00

 

„Noc Walpurgi” – Małgorzata Zajączkowska w Kinie Nokowym  

W listopadzie w Kinie Nokowym prawdziwa uczta dla miłośników dobrego kina, świetnego aktorstwa i... opery. Zobaczymy obsypany nagrodami film Marcina Bortkiewicza pt. „Noc Walpurgi”. Po projekcji  widzowie będą mogli porozmawiać z znakomitą aktorką i ciekawym człowiekiem - Małgorzatą Zajączkowską (jedyną polską aktorką, która występowała u Woody'ego Allena). W filmie Bortkiewicza brawurowo zagrała słynną divę operową a zarazem kobietę o dramatycznym życiorysie.

 

Film przeznaczony dla dorosłego odbiorcy.

 

WSTĘP WOLNY!

 

NOC WALPURGI

Film fabularny

Produkcja: Polska

Rok produkcji: 2015

Dane techniczne: Czarno-biały, 75 min

Reżyseria: Marcin Bortkiewicz

Scenariusz: Marcin Bortkiewicz, Magdalena Gauer na podstawie dramatu „Diva” Magdaleny Gauer

Zdjęcia: Andrzej Wojciechowski

Scenografia: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński

Dźwięk: Agata Chodyra

Montaż: Piotr Mendelowski

Obsada: Małgorzata Zajączkowska; Philippe Tłokiński

Producent: Sebastian Petryk 

Produkcja: PS Film

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

Akcja filmu toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia "Turandot" Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler. Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert, umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, nie bez wewnętrznych oporów, wyraża na tę dziwną grę zgodę.

 

Źródło: Filmpolski.pl

 

MAŁGORZATA ZAJĄCZKOWSKA

(ur. 1956 r.) – w teatrze debiutowała w 1977 r., dwa lata później obroniła dyplom w warszawskiej PWST.

W latach 1979-81 była aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. Występowała m.in. w filmach Wajdy, Zanussiego, Holland i Allena. W 1981 r. wyjechała do USA, gdzie pod nazwiskiem Margaret Sophie Stein kontynuowała karierę aktorską, grając w serialach, na Broadwayu i kinie. W 2015 r. zagrała główną rolę

w filmie „Noc Walpurgi” Marcina Bortkiewicza. Można ją również zobaczyć m.in. w „Zaćmie” Ryszarda Bugajskiego. Gra gościnnie w Teatrze Polonia i Studio Buffo.

 

Na podstawie: k-mag.pl

 


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl