Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+
kontakt: tel. 22 729 89 15   /   e-mail: sekretariat@nok.pl
BIP

28. Finał WOŚP - Sztab w Nadarzynie już działa!

12 stycznia 2020 r. odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem Wiatr w żagle. Pieniądze, które będą zbierać tysiące wolontariuszy w całej Polsce, zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

 

27 Finałów WOŚP miało ogromy wpływ na to, jak doskonale wyposażona jest polska medycyna dziecięca - mówi Lidia Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP - Wiemy jednak, że tak jak cały system opieki zdrowotnej w Polsce, również oddziały dziecięce borykają się dziś z ogromnymi problemami w codziennym funkcjonowaniu. Na niewiele z tych bolączek mamy jako organizacja pozarządowa wpływ. Nie zapewnimy środków na pensje dla lekarzy, nie zorganizujemy ich szkoleń, nie sprawimy, że warunki pracy w Polsce staną się konkurencyjne wobec innych krajów Unii Europejskiej. Możemy jednak pomóc w tym, w czym jesteśmy najlepsi. Medycyna na świecie, dzięki postępowi w nauce i stosowaniu nowoczesnych, wręcz kosmicznych technologii, rozwija się nieprawdopodobnie szybko. Widać to zwłaszcza na salach operacyjnych, gdzie lekarze trzymający w rękach najnowsze zdobycze techniki, dokonują rzeczy nieprawdopodobnych. Jako Orkiestra możemy pomóc polskim szpitalom w zdobywaniu tych najlepszych, najnowszych, najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Po to, by zapewnić w Polsce najwyższe, światowe standardy diagnostyki i leczenia dzieci wymagających najróżniejszych zabiegów. To będzie cel naszej styczniowej zbiórki.

 

źródło: https://www.wosp.org.pl/final/28-final

 

W ciągu 27. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 mld PLN.



Aktualności

04.07.2026
Teatr Polska po raz trzeci w Nadarzynie!
Zapraszamy na dużą dawkę dobrej sztuki. Tym razem zaczynamy już w lipcu!
04.07.2026
Teatr Polska 2026: „Mleko w tubce – o dzieciństwie w latach 90”.
4 lipca o godz. 18.00 będziemy wspominać kolorowe lata 90. Bilety na spektakl dostępne za jedyne 5 zł!
13.06.2026
Wystawa prac Anny Siwa w Oficynie Kultury w Młochowie
Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę rysunku i malarstwa autorstwa Anny Siwa — młodej pasjonatki sztuk plastycznych, która poprzez swoje prace dzieli się wrażliwością, emocjami i własnym spojrzeniem na świat.
07.06.2026
Warsztaty Fotograficzne dla młodzieży (12+) i dorosłych
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty fotograficzne prowadzone przez fotografa Wojciecha Kopacewicza oraz malarkę Małgorzatę Serwatkę-Kopacewicz!
31.05.2026
ParOle!
Strefa dobrej zabawy
wszystkie aktualności