tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

A miał być cud


2 lutego (niedziela) 2020 r. o godz. 18.00
zapraszamy na spektakl
 
"A miał być cud"
Spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej
 
tekst: Halina Rowicka
adaptacja i reżyseria: Jan Szurmiej
scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk
aranżacje muzyczne: Mikołaj Hertel
muzyka: Jacek Bąk, Janusz Bogacki, Natalia Iwanowa, Seweryn Krajewski, Jacek Mikuła, Włodzimierz Nahorny, Bułat Okudżawa, Wiktor Osiecki, Andrzej Zieliński
zdjęcia: Rafał Latoszek
występują: Halina Rowicka, Jacek Kawalec, Mikołaj Hertel (akompaniament)
 
Co się stało z naszą miłością pytają Anna i Franciszek - bohaterowie spektaklu poetycko - muzycznego „A miał być cud”. Scenariusz powstał na kanwie tekstów Agnieszki Osieckiej, która jak nikt inny umiała pisać o miłości - nie tylko tej wielkiej, pierwszej, ale i tej dojrzałej, znudzonej rutyną dnia codziennego, tęskniącej za szaleństwem i porywami wielkich namiętności.
Osiecką można nazwać mistrzynią w wynajdywaniu poezji w prozie życia, w inteligentnym łączeniu tego, co wzniosłe i poważne, z tym co niskie i zwyczajne. Może jednak, koniec końców, to właśnie ta codzienność jest czymś najważniejszym? Kiedy po latach bycia razem wydaje nam się, że życie z kimś innym byłoby lepsze i wspanialsze, nagle okazuje się, że chcemy być z tą lub z tym właśnie - w znanej, czasami nieciekawej, ale bliskiej zwyczajności. Tak właśnie jak bohaterowie Anna i Franciszek - już niemłodzi, znający na wylot swoje słabostki, często irytujący siebie nawzajem, drażliwi, ale mimo wszystko ze sobą, obok siebie. Czasami tylko tęsknota nas gna, coś w sercu gra, kiedy chce się lecieć, uciec i szaleć, kiedy chce się powiedzieć słowami piosenki Osieckiej - "uciekaj moje serce".
 
Czas trwania: ok. 70 minut
 

Bilety:
- 30 zł (karta mieszkańca)
- 40 zł (normalny)

W sprzedaży w kasie NOK od 20.01.2020 r., od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 - 18.00.

W dniu spektaklu sprzedaż od godziny 17.00.

Rezerwacja internetowa od 20.01.2020 r. od godz. 13.00 do 29.01.2020 r.


Aktualności:


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl