Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Galeria 51m2


18 stycznia 2020 r., godz. 17:00

 

Krzywe jest piękne - wystawa prac
uczestników zajęć ceramicznych świetlic NOK.

 

 

Tworzenie ceramiki, to nie tylko świetny sposób na ćwiczenie zdolności manualnych, ale też skuteczna terapia antystresowa - przekonuje Katarzyna Przywecka, instruktorka zajęć ceramicznych w Świetlicach NOK. I robi to chyba z powodzeniem, bo jej podopieczni zapewniają, że potrafi zarazić ceramiką.

 

Pierwsze zajęcia ruszyły w Rozalinie w 2015 roku w odpowiedzi na potrzebę rozszerzenia oferty świetlicy. Potem dołączył Młochów i w obu miejscowościach odbywały się zajęcia dla dzieci i dorosłych. Obecnie działają dwie grupy dziecięce w Urzucie, jedna grupa dla dzieci w Parolach i jedna dla dorosłych w Rozalinie. Na zajęciach panuje swoboda twórcza, uczestnicy mogą wybierać tematy i eksperymentować bez obawy, że będą musieli robić coś „odtąd dotąd”, „pod linijkę”. Bez lęku przed popełnieniem błędu. Bo przecież „krzywe jest piękne”, jak głoszą ceramiczne literki w świetlicy w Parolach.

 

Na wystawie będzie można zobaczyć prace uczestników wszystkich działających obecnie grup a także podejrzeć, co robi sama mistrzyni.

 

Autorką ceramicznego napisu "Krzywe jest piękne" jest Jadwiga Śliwka.

 

Wstęp wolny!!!


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl