tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

JAK MALOWAŁBY CHEŁMOŃSKI, GDYBY ŻYŁ W XXI WIEKU?


Otwarcie wystawy 23 lutego o godz. 17.00.

 

„Żywe obrazy naszego sąsiada Józefa Chełmońskiego” to nowe twórcze spojrzenie na dzieło malarza z przełomu XIX i XX wieku i próba odpowiedzi na pytanie, jak tworzyłby mistrz, gdyby żył w naszych czasach. Prace, które pokażemy na wystawie są efektem współdziałania młodzieży z Kozerek i ośrodka MONARU-u w Budach Zosinych z dwójką niezwykle interesujących i doświadczonych artystów: Małgorzatą Serwatką i Wojciechem Kopacewiczem.

Łączące malarstwo i fotografię dzieła powstały w ramach projektu Stowarzyszenia Działań Twórczych Parabuch. Działaniom twórców towarzyszyła muzyka w wykonaniu Andrzeja Antolaka, który zagra też na wernisażu w Nadarzynie.

Młodzi twórcy z Monaru mieli też okazję uczestniczyć w prowadzonych przez Małgorzatę Ojrowską warsztatach małych form rzeźbiarskich. Gliniane figurki posłużyły do inscenizacji „nowych” obrazów mistrza Chełmońskiego.

To pierwsza tego typu wystawa w Galerii 51 m2. Będzie można zobaczyć intrygujące foto-obrazy, posłuchać muzyki a także poznać historię niezwykle ciekawej inicjatywy społeczno-artystycznej. Projekt „Żywe obrazy naszego sąsiada Józefa Chełmońskiego” dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, a jego efekty pokazywała m.in. Poczekalnia PKP – Przestrzeń Kulturze Przyjazna w Grodzisku Mazowieckim. W lutym będzie można je zobaczyć w Nadarzynie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wcześniej podobne działania Małgorzata Serwatka i Wojciech Kopacewicz prowadzili w Radoniach i Milanówku z lokalną młodzieżą, co również znajdzie odbicie podczas wernisażu.

 

Przewidziany jest konkurs z nagrodą.

 

WSTĘP WOLNY!

 

Wystawa potrwa do 27 marca.

 


Aktualności:


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Archiwalne materiały dostępne są na poprzedniej wersji naszej strony
internetowej, dostępnej pod adresem: archiwum.nok.pl