Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

KINO NOKOWE


12 stycznia (piątek) godz. 19:00

 

Obsypany nagrodami, niezwykły dokument już w styczniu w Kinie Nokowym. 

„Hipnotyzujący obraz samotności w wielkim mieście, odmalowany w imponującym wizualnie stylu, dopełnionym zapierającą dech w piersiach ścieżką dźwiękową.” - napisali w uzasadnieniu jurorzy jednego z międzynarodowych festiwali, na którym film ten został doceniony. Po projekcji tradycyjnie zapraszamy na rozmowę z twórcą - Piotrem Stasikiem. 

Niektórzy w kinonokowych widzów pamiętają, że  reżyser odwiedził Nadarzyn tuż po powrocie ze zdjęć do tego filmu. Pokazywaliśmy wówczas jeden z jego wcześniejszych dokumentów, ale Piotr Stasik opowiadał również o wrażeniach z pracy w Nowym Jorku. Zachwycona publiczność złożyła „zamówienie” na kolejne spotkanie i kolejną projekcję, gdy film będzie już gotowy. Reżyser dotrzymał obietnicy złożonej wówczas kinonokowym widzom i już w styczniu ponownie odwiedzi Nadarzyn.

 

 

 

WSTĘP WOLNY!

 

21 X NOWY JORK

Film dokumentalny

Produkcja: Polska

Rok produkcji: 2016

Premiera: 2017. 07. 21

Barwny, 70 min

Scenariusz, reżyseria, zdjęcia: Piotr Stasik

Muzyka: Karol Rakowski

Montaż: Piotr Stasik, Dorota Wardęszkiewicz, Tomasz Wolski

Produkcja: Lava Films

Dokumentalny esej o kondycji współczesnego człowieka żyjącego w zachodnim społeczeństwie w XXI wieku, opowiedziany głosami 21 bohaterów spotkanych w nowojorskim metrze.

Podróżni w różnym wieku, o różnych kolorach skóry pochodzą z różnych zakątków świata i z różnych powodów znaleźli się w Nowym Jorku. Kamera, z podziemia, wychodzi za nimi na powierzchnię, aby obserwować chwile z ich życia – od śmiesznych i absurdalnych do dramatycznych i pełnych smutku. 

Bohaterowie szukają miłości, ale nie mają na nią siły. Międzyludzkie więzy rozpadają się w zgiełku mediów społecznościowych.

 

http://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/21-x-nowy-jork

 

PIOTR STASIK

Absolwent Szkoły Wajdy i Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzył Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, wykładał w Przedszkolu Filmowym w Szkole Wajdy, był prezesem Stowarzyszenia Film 1,2. Zrealizował cykle filmów „Jak zrobić film” (2010) oraz „Muzykoteka szkolna” (2011). Jego dokumenty "Dziennik z podróży" 

(2013), "Koniec lata" (2010), "7 x Moskwa" (2005), "21 x Nowy Jork" (2016) , „Opera o Polsce” (2017) były prezentowane i nagradzane na wielu festiwalach.

 

Na podstawie: http://www.polishdocs.pl/pl/rezyser/23/piotr_stasik


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl