tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

KONCERT ZESPOŁU KSIĘŻYC


8 października 2016r., godz. 19.00

 

KONCERT ZESPOŁU KSIĘŻYC

 

KSIĘŻYC

Zespół działał w latach 1991-96. Po długiej przerwie powrócił do grania jesienią 2014 koncertem na Festiwalu Unsound w Krakowie.

 

Związany z wytwórniami Obuh Records oraz brytyjską Penultimate Press. Ostatnia płyta „Rabbit Eclipse” powstawała m.in. w przestrzeni Królikarni. Płyta ta została doceniona przez serwis The Quietus, który umieścił ją w rankingu najlepszych płyt 2015 roku. Muzyka Księżyca, oficjalnie określana jako psychedelic-ethnic-minimal, bazuje „na prostych motywach różnorodnych instrumentów klawiszowych i dętych.
Te motywy są obsesyjnie powtarzane, tak, że początkowo subtelne, wręcz eteryczne, z czasem obnażają czający się w nich niepokojący nerw... Słuchacz odkrywa, że znalazł się na tropie wiodącym poza świat dźwięków...”

 

„Twórczość grupy łączy ducha muzyki dawnej i współczesnej. Bez mała średniowieczne brzmienie
o słowiańskich korzeniach miesza się z estetyką minimalistyczną i elementami eksperymentów wokalnych XX wieku. Alchemiczne zestawienie tych składowych przynosi w efekcie oryginalną, zapierającą dech muzykę, delikatną i złowieszczą zarazem, zaś surrealistycznie baśniowe teksty stanowią esencję piękna
i smutku z domieszką szaleństwa.”

(Mark Harwood, Penultimate Press, 2013)

 

Na podstawie:

http://agataharz.wixsite.com/ahaha/projekty

http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/Warszawa/1,30,20275,Koncert-zespolu-Ksiezyc--promocja


Aktualności:


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Archiwalne materiały dostępne są na poprzedniej wersji naszej strony
internetowej, dostępnej pod adresem: archiwum.nok.pl