Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Kreatywne tworzenie-decoupage


Jedną z popularnych technik twórczości kreatywnej jest decoupage. Polega ona na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię np. drewno, szkło, plastik wzoru wyciętego z papieru lub papierowej serwetki. Naklejamy wybrany motyw tak, by sprawiał wrażenie ręcznie malowanych.

Do wykonania potrzebne nam są następujące produkty i materiały:
1.farby akrylowe
2.pędzle syntetyczne płaskie
3.przedmioty, które chcemy ozdobić: słoiki, deseczki, wazony, talerze
4.serwetki
5.nożyczki
6.klej Vicol lub z werniksem
7.lakier bezbarwny

no i niezbędny czas, dużo chęci i cierpliwości oraz zaangażowanie w to co robimy.

Propozycja wykonania wazonów taką techniką bardzo podobała się moim dziewczynkom i ich mamom. Tak, więc w styczniu i lutym nasze zajęcia przebiegały pod hasłem "Decoupage". Każdy przyniósł przedmiot, który chciał ozdobić .Były to słoiki o bardzo różnorodnych kształtach, wazony, talerze szklane, szklanki, deseczki czy butelki po sokach. Po zapoznaniu się z techniką ozdabiania przystąpiłyśmy do pracy. Nasze zaangażowanie, cierpliwość i pomysłowość zaowocowały bardzo ciekawymi pracami o różnym przeznaczeniu i różnych motywach dekoracyjnych.(pojemniki na przyprawy, suszone grzyby, wazony na kwiaty , ale także motyw wielkanocny -kurczaczki, zajączki, bazie, pisanki itp.) Zajęcia były bardzo interesujące, że niektóre rodziny zaczęły to robić i w domu. Wszystkim serdecznie dziękuję za wspaniale spędzony czas.

Możemy się pochwalić naszymi pracami na stronie NOK-u w zakładce świetlica w Wolicy.


Aktualności:


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl