Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Kto jeszcze nie widział - polecamy!


Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego koncertu
„Grajkowie przyszłości, czyli Czesław Mozil i NOK Pęd Band”
zarejestrowanego 19 stycznia 2020 roku w siedzibie Nadarzyńskiego Ośrodku Kultury.

 

Link: https://youtu.be/nDe8DAx7MDw

 

Realizacja: Iwo Kondefer

 

Grajkowie Przyszłości, to projekt, a jednocześnie wielka świąteczna orkiestra Czesława Mozila z udziałem dzieci ze szkół muzycznych z całego kraju. Akcja miała na celu zaprezentowanie młodych, utalentowanych ludzi, którzy wybrali - często niełatwą - drogę muzykowania. Dzieci nagrały 24 piosenki z tekstami Michała Zabłockiego i muzyką Czesława Mozila, składające się na album „Kiedyś to były święta”.
Premiera każdej z piosenek przypadała na jeden dzień adwentu (od 1 do 24 grudnia), tworząc muzyczny kalendarz prowadzący do Świąt Bożego Narodzenia. Muzykom wokalnie towarzyszył Czesław Mozil, a także gościnnie m.in. Quebonafide, Julia Siechowicz, Malwina Jachowicz i Zuza Jabłońska. Do każdego utworu został nagrany teledysk, prezentujący młodych bohaterów, w różnych sytuacjach muzycznych oraz wideorelacje z planu zdjęciowego.

 

19 stycznia 2020 roku nasz nadarzyński zespół NOK Pęd Band wziął udział we wspólnym koncercie z Czesławem Mozilem i jego muzykami, na którym zaprezentowane były piosenki z albumu „Kiedyś to były święta”.

 

Czesław Mozil o projekcie:

„Byłem normalnym chłopakiem grającym w piłkę i gry komputerowe, ale tym czymś, co mnie wyróżniało, była gra na instrumencie. Byłem uczniem szkoły muzycznej i miałem mega zajawkę na akordeon. To był mój magiczny świat. Grajkowie Przyszłości to projekt dalekosiężny, rozwojowy i futurologiczny, który będzie miał swoją kontynuację, bo widzę, jak ciepło jest przyjmowany przez dzieciaki, ich rodziców, nauczycieli i kolegów z branży. Czeka na nas kilkaset szkół muzycznych w całym kraju i setki tysięcy zdolnych dzieci, których talent warto i należy zaprezentować szerszemu gronu.”

 

Wykonawcy:
Czesław Mozil
Stanisław Pańta - fortepian
Piotr Dutkiewicz - kontrabas
Antoni Figurski - skrzypce
Wiktor Wysocki - perkusja, saksofon tenorowy


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl