Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

NOK!Teatr


NOK!Teatr

Nikołaj Kolada

Baba Chanel

Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska

 

Premiera: 23 listopada 2019 r.

 

Reżyseria - Kamila Michalska

Scenografia i kostiumy - Jolanta Nałęcz - Jawecka

Kier. Muzyczne - Marek Rejnowicz

Światło - Wojciech Bieńkowski

Asystent reżysera - Anna Balsam

Make-up - Magdalena Majewska

Pogotowie krawieckie - Jolanta Zalesińska

 

Obsada:

Kapitolina Pietrowna - Teodozja Piotrkowicz

Sara Abramowna - Katarzyna Krysik

Iraida Siemionowna - Danuta Woźniak

Tamara Iwanowna - Katarzyna Akram

Roza Nikołajewna - Anna Balsam

Siergiej - Marek Rejnowicz

 

Wokalny Zespół Olśnienie Domu Kultury Stowarzyszenia Głuchoniemych obchodzi jubileusz. Po okolicznościowym koncercie gdzieś na zapleczu, w garderobie członkinie zespołu - emerytki i rencistki - celebrują swoje święto. Smakując potrawy specjalnie przez siebie na tę okazję przygotowane, czekają na kierownika zespołu akordeonistę Siergieja. Wszystkie się w nim podkochują, a on… przyprowadza młodszą, "biorącą aż półtorej oktawy" śpiewaczkę Rozę. Postanawia zrobić "rebranding" zespołu - od tej pory na pierwszym planie śpiewać będzie Roza, a dotychczasowe solistki będą stały pod horyzontem "daleko, gdzie koczują mgły".

 

BABA CHANEL - tragikomedia o pragnieniu życia, walce o godność, o niezależnej od wieku, potrzebie bycia twórczym i potrzebie bycia potrzebnym. To także sztuka o niezgodzie na upływający czas, o zdziwieniu, „że to już?”, o naszym stosunku do starych ludzi ale także do obcego/innego/młodszego. Wiele lat temu Nikołaj Kolada nakręcił bardzo popularny i wielokrotnie emitowany program telewizyjny o zespole Inspiracja, składającym się wyłącznie ze starszych kobiet. Gdy po latach zainteresował się jego losami, okazało się, że starsze panie od dawna nie żyją a członkami zespołu są wyłącznie ludzie młodzi. Sprzeczne uczucia wywołane tym zdarzeniem były dla Kolady bezpośrednią inspiracją do napisania „Baby Chanel”. Podkreśla jednak zdecydowanie, że nie pisał jej, by obudzić współczucie dla starości, ale jedynie przypomnieć, że każdy z nas w każdym wieku pragnie szczęścia, i każdy chce jak najdłużej żyć pięknym i aktywnym życiem.

„Baba Chanel” NOK! Teatru, to projekt międzypokoleniowy - najmłodsza aktorka liczy sobie 31 lat, najstarsza… 70+

 

Przedsięwzięcie sfinansowano
ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl