tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Ptaki niebieskie… i w innych kolorach


Ptaki niebieskie… i w innych kolorach

wystawa fotografii Stefana Kłosiewicza

 

29 lutego 2020 r., godz. 17.00

 

W październiku 2018 roku gościł w Galerii 51m2 jako bohater rysunków Ewy Dembe. W na przełomie lutego i marca 2020 wraca jako artysta. Stefan Kłosiewicz - z wykształcenia doktor farmakologii, z zamiłowania przyrodnik i fotograf - opublikował trzy książki o tematyce przyrodniczej i wziął udział w ponad 50 wystawach fotograficznych w kraju i za granicą. W Galerii 51m2 będziemy mogli zobaczyć owoc jego ornitologicznych wędrówek: zarówno zdjęcia ptaków, na które zwykle nie zwracamy uwagi, bo wydają się nam zbyt pospolite, a które na fotografiach Kłosiewicza okazują się nadzwyczaj interesujące, jak i fotosy ptasich gwiazd. Wszyscy skrzydlaci bohaterowie zachowują się przed obiektywem Kłosiewicza zaskakująco swobodnie, jakby fotograf był ich kumplem, przy którym nie trzeba się specjalnie krępować i który towarzyszy zarówno ptasiej codzienności, jak i wyjątkowym chwilom.

 

Wernisaż otworzy krótki występ zespołu Wyraj, śpiewającego tradycyjne pieśni słowiańskie (w tym również o ptakach). Wedle starosłowiańskiej mitologii Wyraj to bajeczna kraina, do której na zimę odlatują ptaki (a może również dusze ludzkie pod ich postacią) i z której przychodzi wiosna.

 

Zapraszamy serdecznie 29 lutego na godzinę 17:00.

 

Wstęp wolny!

 

Wystawa potrwa do 22 marca. W wydarzenia towarzyszące włączy się Fundacja Dostępnej Kultury Wizualnej - Wielozmysły, która na początku marca przeprowadzi warsztaty z licealistami z Nadarzyna. Efekty wspólnych działań będą dostępne dla galeryjnych gości. Dzięki nim po 6 marca wystawę będzie można oglądać nie tylko oczami, lecz również uszami, skórą, a może nawet nosem.


Aktualności:


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl