Ikona Facebook Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+
Nadarzyński Ośrodek Kultury
kontakt: tel. 22 729 89 15   /   e-mail: nok@nok.pl
BIP Ustawienia dostępności

Spotkanie z bajką

Baśnią braci Grimm „Czerwony Kapturek”, w dniu 11.01.2020 r., rozpoczęliśmy cykl spotkań z bajką. Dzieciom baśń o chorej babci i jej wnuczce bardzo się podobała. Tematy naszych rozmów podczas spotkania krążyły wokół bajki i jej bohaterów.

 

Baśń opowiada o uniwersalnych wartościach, o więzach rodzinnych, o dobroci i otwartym sercu. Dzieci chętnie opowiadały o głównej bohaterce. O tym jaka była. Oto kilka odpowiedzi uczestników spotkania: miała dobre serce, pomagała każdemu kto był w potrzebie, lubiła śpiewać i zbierać kwiatki, wesoła, radosna i ciekawska - wszystko ją interesowało co działo się dookoła niej, odważna i dzielna, bo nie bała się wilka.

 

Jak zwykle nasze spotkanie z bajką połączone było z warsztatami plastycznymi, podczas których powstały prace nawiązujące do omawianej bajki. Tym razem kolorowaliśmy kredkami i plasteliną, układaliśmy puzzle i zrobiliśmy wystawę naszych prac. Dzieci bardzo lubią te spotkania i chętnie biorą w nich udział.

 

Bajki uczą nas, że powinniśmy sobie wzajemnie pomagać, być dobrymi dla innych i kochać bliskie nam osoby. Serdecznie dziękuję rodzicom i paniom z przedszkola za pomoc przy realizacji tych spotkań i zapraszam na kolejne w drugi piątek i sobotę każdego miesiąca.Aktualności

23.06.2024
Karawana. Festiwal Sztuki i Animacji 2024.
Zapraszamy na Niezapomnianą Podróż do Krainy Wyobraźni!
Kolejny sukces!
Ogólnopolski Festiwal Tańca o Grand-Prix im. Natalii Madejczyk
Nowy sezon zajęć UTW
Informacje na temat zajęć UTW w sezonie 2024/2025 na początku września!
Wystawa
Magdaleny Car OWADY-HYBRYDY oraz Klary Kopcińskiej O!WADY
Czas pełen sukcesów!
TEN! Teatr –grupa dziecięco- młodzieżowa działająca w świetlicy NOK w Parolach otrzymała w ostatnim czasie dwie nagrody.


wszystkie aktualności