Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Sprzątanie świata


Dnia 23 kwietnia 2016r. w świetlicy NOK w Wolicy odbyło się "Sprzątanie świata" pod hasłem "Aktywizacja społeczności lokalnej wraz ze szkoleniem z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy przedmedycznej". W programie imprezy znalazło się: sprzątanie ulic Wolicy, spotkanie ze strażakami z OSP w Nadarzynie, słodki poczęstunek, ognisko i wręczenie upominków.

Uczestnicy akcji znajdywali przeróżne odpady, a były to głównie wszelkiego rodzaju opakowania, części samochodowe, wielkie wysypisko butelek po napojach alkoholowych i inne. Szkoda tylko, że mieszkańcy nie angażują się w porządkowanie swojej miejscowości, gdyż przydałaby się im taka lekcja z zakresu dbania o swoje środowisko.

Nasz trud i wysiłek wynagrodziło spotkanie z przedstawicielami straży pożarnej, którzy w bardzo przystępny sposób podzielili się z nami swoją wiedzą i przeżyciami z akcji ratunkowych. Poznaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy
i postępowania podczas różnych zdarzeń, tj. krwotok, złamania, poparzenia, porażenie prądem. Mogliśmy obserwować pokaz unieruchamiania poszkodowanego w wypadku samochodowym, przymierzaliśmy hełmy strażackie, a także zapoznaliśmy się z wyposażeniem wozu strażackiego. Podczas poczęstunku w miłej atmosferze mieliśmy możliwość podzielenia się ze strażakami swoimi wrażeniami, mogliśmy wyrazić swoje ogromne uznanie dla ich pracy oraz przekazać serdeczne podziękowania za możliwość uczestniczenia w tym szkoleniu. Zwieńczeniem naszej imprezy było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i wręczenie upominków uczestnikom akcji "Sprzątania świata" w postaci, chust trójkątnych, odblasków ledowych, opasek oraz breloczków.

Serdecznie dziękuję sołtysowi za zorganizowanie tego spotkania, radnemu i jego kolegom za przygotowanie ogniska oraz wyrazy uznania i wdzięczności moim kochanym mamom i niezawodnym dziewczynom za poświęcenie czasu.


Aktualności:


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl