Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Uciec wojnie…


17 września 2016r. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie

z Czeczenką Zargan Nasordinovą i Anną Kaszubską

„Ta opowieść musiała powstać!” - zapewnia Wydawca.

„Ta książka w ogóle nie powinna była powstawać (...)” - pisze Katarzyna Krzan na swoim blogu i oboje mają rację, bo, jak wyjaśnia autorka blogu krzan.blogx.pl, „nie powinno być (…) sytuacji, które doprowadzają do takich tragedii. 

A jednak stało się. Wojna w Czeczeni zmieniła życie tysięcy osób, ich rodzin i kolejnych pokoleń” i dlatego trzeba było o tym napisać.

17 września o godzinie 18 w Nadarzyński Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z Anną Kaszubską i Zargan Nasordinovą – autorkami książki „186 szwów. Z Czeczenii do Polski. Droga matki”,

napisanej na podstawie wspomnień czeczeńskiej uchodźczyni - Zargan.

„Książka jest mocnym głosem w powszechnej dyskusji o uchodźcach (...)” dodaje Katarzyna Krzan,

a zarazem opowieścią o pięknej przyjaźni Polki i Czeczenki.

 

„186 szwów. Z Czeczenii do Polski. Droga matki”

Autorki: Kaszubska Anna, Nasordinowa Zargan

Wydawnictwo: Edipresse Książki

Matka. Czeczenka. Muzułmanka. Droga z Czeczenii do Polski. Kobieta o przepięknych niebieskich oczach. Czeczenka. Muzułmanka. Matka. Czworo dzieci. Wojna. 186 szwów to wzruszająca opowieść o macierzyństwie, miłości, odwadze, strachu i cierpieniu. Opowieść o kaukaskiej gościnności, rodzinnych więzach, samotnych zmaganiach, walce o życie, czeczeńskim honorze, złotym sercu i nadludzkim bólu. Opowieść o poszukiwaniu spokoju, dobra, bezpieczeństwa i ciepła. Opowieść o siostrzanej relacji dwóch kobiet, które różni niemal wszystko – pochodzenie, poglądy, wychowanie, język, kultura, religia, a łączy samotne macierzyństwo i życie naznaczone chorobą. Mogłyby nigdy się nie spotkać. Mogłyby nawet nie wiedzieć o swoim istnieniu.

Jednak los chciał inaczej. Jak do tego doszło? Co Ją tu przywiodło? Jaka była Jej droga? Jak powstało Jej 186 szwów?

Czy wojna się już dla Niej skończyła? Co dalej?

Ta historia pozwala docenić życie, odnaleźć piękno i dobro, ułożyć od nowa własne priorytety i wyraźnie zobaczyć to, co naprawdę ważne. Zargan znaczy „biegnąca”, Anna – „pełna łaski”. Dwie kobiety, prawdziwe emocje i siódemka dzieci. Ta opowieść musiała powstać! 186 szwów – poruszająca opowieść pełna życia.

(opis Wydawcy -  Edipresse Książki)

Najlepsza Książka na Wiosnę 2016 - Nagroda Internautów w konkursie ogłoszonym przez portal granice.pl 

WSTĘP WOLNY


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl