Ikona Facebook Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+
Nadarzyński Ośrodek Kultury
kontakt: tel. 22 729 89 15   /   e-mail: nok@nok.pl
BIP Ustawienia dostępności

Users w Kinie Nokowym

Users w Kinie Nokowym

 

25.10.2019 r., godz. 19.00

 

Doceniony na wielu ważnych festiwalach „Users” to przejmujący film o relacjach w świecie internetu. Relacjach? Czy raczej samotności, której nie sposób przełamać, mimo przekraczania kolejnych granic intymności? Intymności? A może chodzi raczej o coraz to nowe akty rozpaczliwej autokreacji?
Jury Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, na którym film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych napisało w uzasadnieniu, że jest to „trafna i bolesna diagnoza współczesnych relacji międzyludzkich”. Po projekcji będą mogli Państwo porozmawiać z twórcami filmu: reżyserem i współscenarzystą Jakubem Piątkiem oraz odtwórcą jednej z głównych ról oraz współtwórcą scenariusza Dobromirem Dymeckim.

 

Wstęp wolny!

 

Film przeznaczony jest dla dorosłego odbiorcy.

 

USERS

 

Film fabularny - krótkometrażowy

Produkcja: Polska

Rok produkcji: 2018

Barwny, 29 min

 

Film powstał w ramach programu Studia Munka "30 Minut".

 

Reżyseria: Jakub Piątek

Scenariusz: Łukasz Czapski, Dobromir Dymecki, Jakub Piątek

Zdjęcia: Kate McCullough

Scenografia: Aleksandra Klemens

Montaż: Urszula Klimek-Piątek

Obsada aktorska: Maja Pankiewicz, Dobromir Dymecki

 

Kobieta i mężczyzna. Przypadkowe spotkanie w Internecie. Algorytm łączy ich w parę. Szansa jak 1 do kilkudziesięciu tysięcy. Podobno sieć to ostatnia strefa wolności. Skoro wszystko wolno, to od czego zaczniemy? Ile można przeżyć w jedną noc? Może całe życie? Jest jedna zasada: coś mi się nie spodoba, znudzisz mnie, zawiedziesz - przełączam cię. Chcę coś poczuć. Można tu coś poczuć?

(http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1245618)

 

JAKUB PIĄTEK

Urodzony w 1985 roku. Studiował reżyserię filmową w Łódzkiej Szkole Filmowej oraz kulturoznawstwo. Pracował jako reporter i animator kultury. Jego dokumentalny debiut „Matka” był pokazywany na ponad 50 międzynarodowych festiwalach, zdobył kilkanaście nagród. W 2014 roku miał premierę średniometrażowy dokument kreacyjny “One Man Show”. Obecnie rozwija pełnometrażowy film hybrydowy “Film dla mojej mamy”.

(http://www.polishdocs.pl/pl/rezyser/192)

 

DOBROMIR DYMECKI

Urodzony w 1985 roku aktor telewizyjny i teatralny. Scenarzysta. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (2009). Występował w teatrach łódzkich: im. Stefana Jaracza (2007 - 2009), Nowego (2009) oraz w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (2010 - 2012). Jest laureatem II nagrody Festiwalu Szkół Teatralnych za rolę Michała Płatonowa w przedstawieniu dyplomowym PWSFTviT „Letnisko. Improwizacja”. Za rolę w tej sztuce otrzymał również nagrodę nagrodę publiczności dla najbardziej "elektryzującego" aktora.

(na podstawie: http://teatr-imka.pl/aktor,dobromir__dymecki,984985.html)Aktualności

23.07.2024
Pokaz Chemiczny z Suchym lodem w roli głównej
Tajemnice Suchego Lodu: Dlaczego Parzy i Gdzie Znajduje Zastosowanie. Teren przy Oficynie Kultury w Młochowie.
Koncerty plenerowe zaPARKuj w MŁOCHOWIE VIII edycja
Zapraszamy na VIII edycję koncertów plenerowych "zaPARKuj w MŁOCHOWIE" - wstęp wolny, wyjątkowe występy w każdą niedzielę od 21 lipca do 25 sierpnia o godz. 16:00!
21.07.2024
MiSTo piano Trio - Koncert plenerowy z cyklu zaPARKuj w MŁOCHOWIE VIII edycja
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do Młochowa na wyjątkowy koncert MiSTo piano Trio!
16.07.2024
Spektakl „Opowieści Papierowego Teatru” - Teatr Miejsca
Teren przy Oficynie Kultury w Młochowie. Teatr Miejsca to jedyny w Polsce teatr przemierzający kraj rowerem przekształconym w scenę teatralną
Zapisy na zajęcia NOK
w sezonie 2024/2025
wszystkie aktualności