Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

WARSZTATY FILMOWE W NOK


Chcemy, żeby film dokumentalny stał się okazją do uważniejszego
i wrażliwszego obserwowania rzeczywistości, a kamera była pretekstem do ważnych rozmów i spotkań drugim człowiekiem.
W ramach warsztatów uczestnicy realizują krótkometrażowy film dokumentalny.

Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną i seniorów. Będzie to okazja do międzypokoleniowej współpracy, a także do spojrzenia na swój projekt filmowy z różnych perspektyw.

Kurs ma charakter praktyczny – uczestnicy prezentują pomysł, przechodzą
kolejne etapy pracy aż do prezentacji gotowego dzieła. Formuła jest otwarta.


Zachęcamy do przychodzenia z własnymi historiami, które chcecie opowiedzieć poprzez dokument. Przewidujemy jednak również możliwość stworzenia wspólnego filmu, składającego się z kilku krótkich etiud.

 

Prowadzący:  Iwo Kondefer - wyreżyserował kilka krótkometrażowych filmów i reportaży, które pokazywane były na wielu festiwalach m.in. na IDFA Festival w Amsterdamie (sekcja DocNext), PLANETE + DOC FILM FESTIVAL, Polish Film Festival w Los Angeles, RIFF Rome Independent Film Festival, SOUND AND IMAGE CHALLENGE w Chinach i wielu innych. Jego filmy zdobyły również̇ kilka nagród m.in. dwukrotnie Grand Prix na festiwalu OKFA. Stypendysta programu „1 na 1. Mistrz i Uczeń́”, w ramach którego zrealizował pod opieką Jolanty Dylewskiej krótkometrażowy film dokumentalny pt. „Aldona”. Obecnie student reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.

 

Warsztaty bezpłatne, zapisy: aniaballa@o2.pl,

Pierwsze spotkanie 14 stycznia (sobota) godz. 11:00, Nadarzyński Ośrodek Kultury

 

Szczegóły na www.nok.pl


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl