Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

WARSZTATY FILOZOFICZNE DLA DZIECI 5-7 LAT


24.02.2019r.godz. 15.00

 

Temat STRACH. ODWAGA. JAK WPŁYWAJĄ NA NASZE ŻYCIE?

 

Jest świat do odkrycia! - oznajmił uroczyście.

 

Zainspirowani rozmową mrówkojada i orzesznicy z Innej podróży Lotty Olsson i Marii Nilsson Thore podejmiemy dyskusję na temat odwagi i strachu. Co to znaczy być odważnym? Kogo nazywamy odważnym? Dokąd może zaprowadzić nas odważne podstępowanie a dokąd strachliwe? Czy, aby wyrazić własne zdanie potrzebna jest nam odwaga? Co to jest strach? Czego się boimy? Czy należy słuchać strachu? Co to są uczucia ? Co się dzieje, gdy rozmawiamy o tym, co czujemy? Czy warto mówić o swoich uczuciach? Co zyskujemy , co tracimy? Czy to prawda, ze do odważnych świat należy? Dlaczego?

 

Być może na te i inne pytania, będziemy się wspólnie starali znaleźć odpowiedź. Postaramy się o najweselszą definicję odwagi. Informacja dla rodziców: Będziemy pracować na Arystotelesa rozumieniu odwagi jako cnoty męstwa, dzielności, czyli umiejętności podjęcia dobrej decyzji mimo trudnych warunków. Odwaga łączy się z uczuciem lęku, strachu, bólu. Prawdopodobnie skupimy się na dzielności wytrwania we własnym stanowisku, czy w przywiązaniu do własnych przekonań oraz prawie do własnego zdania. Nawiążemy do definicji emocji jako stanie poruszenia umysłu, z łac. emovere – w ruchu; nawiążemy do teorii uczuć: spostrzegam fakty, budzą się emocje, emocje wpływają na ciało.

 

Prowadzi Róża Stawierej.

 

Wstęp wolny.


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl