Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

WARSZTATY FILOZOFICZNE DLA DZIECI 5-7 LAT


15.04.2018r. godz. 15.00

 

Temat dociekań: Do czego może przydać się filozofia w życiu?

 

Nie należy dawać wiary temu, co oczy widzą, a uszy słyszą. Prawdę o tym, co naprawdę jest, poznaje nie lada kto, nie każdy zacny obywatel, który ma tylko oczy i uszy. Prawdę może poznać tylko rozum.

 

Fragment książki Kacper w krainie filozofów Ireny Bukowskiej zainspiruje uczestników do podjęcia dyskusji na temat: Co to jest filozofia, na jakie pytania odpowiada, czy może przydać się w codziennym życiu, i jeżeli tak, to w jaki sposób, a jeżeli nie, to dlaczego? Zastanowimy się dlaczego ludzi stawiają pytania filozoficzne.

Być może sami ułożymy takie pytania i  będziemy starali się na nie odpowiedzieć w wesołej atmosferze, sprzyjającej wyrażaniu własnych myśli.

Prawdopodobnie poruszymy tematy: myślenia, dyskutowania, umiejętności wyboru, umiejętności przekonywania i argumentowania swoich racji, a także trwania przy swoim stanowisku, mimo nacisków innych osób.

 

Informacja dla Rodziców:

 

Pracować będziemy na klasycznej definicji filozofii jako umiłowania mądrości, która powstała z zaciekawienia

i zachwytu nad światem. Będziemy rozmawiać o filozofowaniu jako treningu dla mózgu. Poruszymy koncepcję arystotelesowego złotego środka, zalecającej zachowanie umiaru we wszystkim, co robimy.

Prowadzi Róża Stawierej

 

Wstęp wolny!!!


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl