Ikona Facebook Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+
Nadarzyński Ośrodek Kultury
kontakt: tel. 22 729 89 15   /   e-mail: nok@nok.pl
BIP Ustawienia dostępności

WARSZTATY MUZYCZNE

 

NOK wspólnie z Mazowieckim Instytutem Kultury organizuje

 

warsztaty muzyczne  Mazurki na Mazowszu 

 

Dla kogo?

 

 • warsztaty dla instrumentalistów: skrzypków, perkusistów, wiolonczelistów, klarnecistów, flecistów i wszystkich innych grających na instrumentach melodycznych.
 • Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest umiejętność powtórzenia melodii ze słuchu.

Co będziemy robić na warsztatach?

 

 • tematem warsztatów będzie polska muzyka tradycyjna

Co to jest muzyka tradycyjna?

 

Na pewno słyszeliście kiedyś o oberkach, mazurkach, kujawiakach. Być może nawet kilka razy w życiu widzieliście pary tańczące te tańce, ale prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście takich utworów w mediach, nie natknęliście się na nie w Internecie i nie potrafilibyście żadnego zanucić ani podać przykładu.

Tymczasem region, w którym mieszkacie, jest terenem, na którym tego typu melodie do tańca były kiedyś bardzo powszechne i wykonywało je wielu muzyków. Do dziś przetrwało w ludzkiej pamięci i w archiwach wiele niezwykłej urody melodii, które warto poznać.

Część tego dziedzictwa kulturowego chcielibyśmy Wam zaproponować w ramach warsztatów, na których:

 

 • będziecie pracować z instruktorką, która uczyła się od najstarszych żyjących muzykantów wiejskich;
 • dowiecie się co to są rytmy polskie i nauczycie się nimi posługiwać;
 • poznacie dawne melodie takich tańców polskich jak: oberek, mazurek, kujawiak itd.;
 • nauczycie się sami pisać teksty piosenek;
 • weźmiecie udział w praktycznych warsztatach w profesjonalnym studiu nagrań – co da Wam podstawy do samodzielnej realizacji dźwięku w przyszłości;
 • poćwiczycie improwizację i granie „pod nogę” – czyli do tańca.
 • Zyskacie praktyczne umiejętności do wykorzystania w wielu sytuacjach; dla przyjaciół na imprezach, dla rodziny, na wakacjach.

Po co mamy brać udział w tych warsztatach i co nam to da?

 

 • warsztaty są dla chętnych. Adresujemy je do osób, które są ciekawe świata, lubią muzykę i chcą się czegoś ciekawego na jej temat dowiedzieć oraz nauczyć się więcej niż oferuje szkoła (nawet szkoła muzyczna).  Udział w warsztatach rozwinie Waszą wyobraźnię muzyczną, poszerzy wiedzę na temat muzyki oraz dziedzictwa kulturowego regionu, w którym mieszkacie

Przyjdź na spotkanie informacyjne 8 kwietnia 2017 o godz. 9.00 w Sali widowiskowej Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury. Weź ze sobą instrument.

 

Zajęcia poprowadzi:

 

Paula Kinaszewska, urodzona w 1976 roku - artystka wszechstronna- aktorka, śpiewaczka i skrzypaczka ludowa. Zaangażowana w ruch popularyzacji i rozwijania Muzyki Tradycyjnej. Liderka zespołu Kapela Pauli Kinaszewskiej i Maryna C., oraz skrzypaczka i śpiewaczka kapeli Poszukiwacze Zaginionego Rulonu.

Ma na swoim koncie liczne nagrania, koncerty, spektakle, filmy i recitale.

Gra w teatrze Dramatycznym w Warszawie. Organizatorka cyklicznych zabawa tanecznych – „Potańcówki przy Zoo”. Zdobywczyni m.in. 1szej Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Dawna Nowa Nuta i Nagrody Publiczności w 2014 r., finalistka Starej Tradycji w 2014 r. Zdobywczyni nagród teatralnych m.in. Nagrody Krytyków ZASP za debiut teatralny sezonu w 2000r.

Warsztaty realizowane przez Mazowiecki Instytut Kultury w ramach projektu Mazurki na Mazowszu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.Aktualności

23.07.2024
Pokaz Chemiczny z Suchym lodem w roli głównej
Tajemnice Suchego Lodu: Dlaczego Parzy i Gdzie Znajduje Zastosowanie. Teren przy Oficynie Kultury w Młochowie.
Koncerty plenerowe zaPARKuj w MŁOCHOWIE VIII edycja
Zapraszamy na VIII edycję koncertów plenerowych "zaPARKuj w MŁOCHOWIE" - wstęp wolny, wyjątkowe występy w każdą niedzielę od 21 lipca do 25 sierpnia o godz. 16:00!
21.07.2024
MiSTo piano Trio - Koncert plenerowy z cyklu zaPARKuj w MŁOCHOWIE VIII edycja
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do Młochowa na wyjątkowy koncert MiSTo piano Trio!
16.07.2024
Spektakl „Opowieści Papierowego Teatru” - Teatr Miejsca
Teren przy Oficynie Kultury w Młochowie. Teatr Miejsca to jedyny w Polsce teatr przemierzający kraj rowerem przekształconym w scenę teatralną
Zapisy na zajęcia NOK
w sezonie 2024/2025
wszystkie aktualności