Ikona Facebook Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+
Nadarzyński Ośrodek Kultury
kontakt: tel. 22 729 89 15   /   e-mail: nok@nok.pl
BIP Ustawienia dostępności

Wykład "Metody popełniania przestępstw na szkodę seniorów i sposoby ich uniknięcia"

 

Wykład "Metody popełniania przestępstw na szkodę seniorów i sposoby ich uniknięcia"

 

4 kwietnia o 17 w Galerii 51m2 odbędzie się wykład „Metody popełniania przestępstw na szkodę seniorów i sposoby ich uniknięcia” przygotowany przez Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia w ramach autorskiego programu edukacyjnego „Seniorzy  i prokuratorzy”. Podczas prelekcji omówione zostaną najczęściej spotykane formy i sposoby popełniania przestępstw na szkodę osób starszych, a także psychologiczne techniki manipulacji wykorzystywane przez sprawców. Słuchacze i słuchaczki dowiedzą się, jakie są prawa i obowiązki osoby będącej ofiarą przestępstwa i jak udzielić jej pomocy. Przyjrzą się także codziennej pracy prokuratora – szczególnie w kontekście pomocy poszkodowanym – oraz jego kompetencjom w zakresie postępowania karnego i cywilnego. Dla chętnych dostępne będą autorskie poradniki Stowarzyszenia Lex Super Omnia – „Śledztwo po obywatelsku”, „Zatrzymaj hejt” 

i przygotowany na potrzeby spotkań ze słuchaczami i słuchaczkami uniwersytetów trzeciego wieku poradnik „Poznaj niezależnego prokuratora”.

 

Na wydarzenie zapraszamy wszystkich uczestników i uczestniczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku

w Nadarzynie.

 Aktualności

23.07.2024
Pokaz Chemiczny z Suchym lodem w roli głównej
Tajemnice Suchego Lodu: Dlaczego Parzy i Gdzie Znajduje Zastosowanie. Teren przy Oficynie Kultury w Młochowie.
Koncerty plenerowe zaPARKuj w MŁOCHOWIE VIII edycja
Zapraszamy na VIII edycję koncertów plenerowych "zaPARKuj w MŁOCHOWIE" - wstęp wolny, wyjątkowe występy w każdą niedzielę od 21 lipca do 25 sierpnia o godz. 16:00!
21.07.2024
MiSTo piano Trio - Koncert plenerowy z cyklu zaPARKuj w MŁOCHOWIE VIII edycja
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do Młochowa na wyjątkowy koncert MiSTo piano Trio!
16.07.2024
Spektakl „Opowieści Papierowego Teatru” - Teatr Miejsca
Teren przy Oficynie Kultury w Młochowie. Teatr Miejsca to jedyny w Polsce teatr przemierzający kraj rowerem przekształconym w scenę teatralną
Zapisy na zajęcia NOK
w sezonie 2024/2025
wszystkie aktualności