Ikona Facebook Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+
kontakt: tel. 22 729 89 15   /   e-mail: nok@nok.pl
BIP Ustawienia dostępności

zaPARKuj w MŁOCHOWIE

Szanowni Państwo,

to już trzecia edycja cyklu letnich koncertów pod nazwą zaPARKuj w MŁOCHOWIE, cyklu, który na dobre wrósł w młochowski pejzaż, dosłownie i w przenośni. Gdy w 2016 roku rozpoczynaliśmy ten projekt, mieliśmy nadzieję, że połączenie  muzyki i piękna krajobrazu  to propozycja, która spodoba się Mieszkańcom naszej gminy. Nie przypuszczaliśmy jednak, że nasz pomysł będzie  cieszyć się aż takim powodzeniem. Frekwencja na koncertach i tzw. informacje zwrotne od publiczności utwierdzają nas w przekonaniu, że nasza propozycja jest wartościowa, że Mieszkańcy naszej gminy mają potrzebę obcowania z pięknem. Zatem był to… strzał w dziesiątkę. Z tym większą radością zapraszamy na tegoroczne koncerty w zabytkowym młochowskim parku, których program wydaje nam się bardzo atrakcyjny i na wysokim poziomie wykonawczym. Mamy nadzieję, że w tym roku również trafimy w Państwa gust i potrzeby. A może pomożemy odbyć podróże po muzycznych obszarach dotychczas Państwu nieznanych. Życzę wielu wzruszeń z obcowania z pięknem natury i …Kultury.

 

Kamila Michalska

 dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury

 

zaPARKuj w MŁOCHOWIE – koncerty plenerowe

na terenie Zespołu Parkowo Pałacowego w Młochowie przy ul. Platanowej -taras oficyny przy kościele

p.w. św. Michała Archanioła

 

Niedziela 15 lipca, godz. 16.00

PRZEBOJE MISTRZÓW - W MISTRZOWSKIM WYKONANIU

 

Wykonawcy:

Grażyna Mądroch - sopran koloraturowy,

Jan Zakrzewski – tenor, 

Ryszard Morka - bas,

Adam Sychowski – fortepian,

Orkiestra Kameralna Intermezzo,

Teresa Siewierska – słowo o muzyce

W programie: arie operowe, przeboje operetkowe i musicalowe, piosenki wojskowe i patriotyczne związane

z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości.

 

 

Niedziela 22 lipca, godz. 16.00

WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE

Wykonawcy:

Jan Młynarski - śpiew, bandżola,

Piotr Zabrodzki - śpiew, banjo,

Sebastian Jastrzębski – gitara,

Wojciech Traczyk – kontrabas,

Tomasz Duda – saksofon,

Anna Bojara - piła

W programie: przedwojenne warszawskie piosenki, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

 

Combo tworzą wybitni muzycy, którzy postanowili ocalić od zapomnienia warszawskie piosenki. Prezentują je w aranżacjach bliskich oryginałom. Zespół narodził się spontanicznie, z inicjatywy Jana Emila Młynarskiego. Muzycy szlify zdobywali grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach.

 

 

Niedziela 29 lipca, godz. 16.00

MECCORE STRING QUARTET

Wykonawcy:

Jarosław Nadrzycki - skrzypce,

Wojciech Koprowski - skrzypce,

Michał Bryła - altówka,

Karol Marianowski - wiolonczela

W programie: Wolfgang Amadeusz Mozart - Kwartet smyczkowy D-dur KV 575

  1. Allegretto,  2. Andante,  3. Menuetto,  4. Allegretto

Edward Grieg - Kwartet  smyczkowy nr 1 g-moll op. 27

  1. Un poco andante - Allegro molto ed agitato,  2. Romanze. Andantino,  3. Intermezzo. Allegro molto marcato - Più vivo  e scherzando,  4. Finale. Lento - Presto al saltarello

Założony w 2007 roku Meccore String Quartet jest uważany za jeden z najbardziej porywających europejskich kwartetów smyczkowych. Niemalże od dekady zespół podbija serca melomanów Europy i Ameryki występując na najbardziej znanych scenach kameralnych. Kwartet otrzymał wiele nagród na prestiżowych konkursach muzyki kameralnej, między innymi podczas Premio Paolo Borciani w Reggio Emilia oraz Wigmore Hall String Quartet Competition w Londynie.

 

 

Niedziela  5 sierpnia, godz. 16.00

 

DROHOBYCKI ENSEMBLE „ PIEŚNI I DUMKI”

 

Wykonawcy:

Natalia Tsygylyk – bandura, wokal,

Natalia Hamar – bandura, wokal,

Jerzy Czumak – bajan,

Wasyl Hamar – sopyłka, friłka, Fletnia Pana

Katarzyna Tulik – słowo o muzyce

 

Repertuar zespołu tworzą znane utwory klasyczne, utwory oparte na muzyce tradycyjnej  Zakarpacia, Mołdawii, Rumunii, Ukrainy i regionów pobliskich, współczesne aranżacje starych melodii oraz popularne pieśni i dumki polskie i ukraińskie.

 

Drohobycki Ensemble tworzą absolwenci Akademii Muzycznej we Lwowie. Muzycy są laureatami  III nagrody w Konkursie Zespołów Ludowych w Kijowie i I nagrody w  konkursie we Lwowie  –  za zgodne z tradycją odtwarzanie muzyki. Nagrywali dla Radia we Lwowie i w Kijowie oraz dla telewizji lwowskiej. Koncertują na Ukrainie, Litwie, Łotwie i Estonii. Wielokrotnie grali również w Polsce. Cechuje ich profesjonalizm, pasja

i świetny kontakt z publicznością.

 

Niedziela 12 sierpnia, godz. 16.00

 

"HISTORIA POLSKIEGO TAŃCA" KAMERALNA HARMONIA i CRACOVIA DANZA

 

Wykonawcy:

Katarzyna Kamer – staropolskie fidele kolanowe: suka biłgorajska, fidel płocka

Hubert Giziewski – akordeon

Wojciech Lubertowicz – bębny obręczowe

Małgorzata Nabrzeska i Adrian Podlecki – taniec (Cracovia Danza)

 

Program stworzony z tancerzami baletu Cracovia Danza, w trakcie którego prezentowana jest historia tańca polskiego od renesansu do współczesności. Wspaniałe stroje, wielka muzyka, fascynująca historie, staropolskie instrumenty.

 

Niedziela 19 sierpnia, godz. 16.00

 

RADUJ SIĘ MATKO, POLSKO! - koncert w ramach XV edycji  Festiwalu Mazowsze w Koronie (Muzyczne Wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej), w Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Wykonawcy:

WARSZAWSKI CHÓR MIĘDZYUCZELNIANY,

Borys Somerschaf – dyrygent,

Igor Pogorzelski  - słowo o muzyce


W programie:  średniowieczne polskie pieśni - Bogurodzica  i Gaude Mater Polonia oraz pieśni sakralne

i świeckie wybitnych kompozytorów polskich  dawnych i współczesnych, m.in. Wacława z Szamotuł, Mikołaja Gomółki, Stanisława Moniuszki,  Feliksa Nowowiejskiego, Józefa Świdra i Henryka Mikołaja Góreckiego. Wspaniała muzyczna podróż przez 8 wieków polskiej historii. Pod starym, rozłożystym  platanem  w Parku Młochowskim,  zabrzmią poezje Jana Kochanowskiego, Wincentego Pola, Ignacego Krasickiego, Andrzeja Trzecieskiego i Krzysztofa K. Baczyńskiego.  Wysłuchamy również pieśni z tekstami  m.in. Wincentego z Kielczy i Marii Konopnickiej.

 

Warszawski Chór Międzyuczelniany działa przy Kościele Akademickim św. Anny w Warszawie od 1964 roku. Śpiewają w nim studenci i absolwenci wszystkich wyższych uczelni stolicy. Swoje istnienie Chór zawdzięcza ks. Zbigniewowi Piaseckiemu, założycielowi, duszpasterzowi i pierwszemu dyrygentowi. W 1967 r. kierownictwo artystyczne przejął Janusz Dąbrowski, który rozsławił Chór na świecie. Obecnie chórem dyryguje Borys Somerschaf. Bogaty repertuar zespołu obejmuje kompozycje religijne i świeckie wszystkich epok: od wieku XV po współczesność.


ORGANIZATOR FESTIWALU:           PARTNER  MEDIALNY:    



 

Niedziela 26 sierpnia, godz. 16.00

WARSZAWSKI LUTOSŁAWSKI

 

Wykonawcy:  

Magda Navarrete – wokal,

Piotr Steczek - skrzypce, kompozycje, aranżacje,

Paweł Steczek - fortepian, akordeon,

Zuzanna Janczak – skrzypce,

Maciej Garbowski – kontrabas,

Krzysztof Gradziuk - perkusja

 

„Warszawski Lutosławski”, to projekt muzyczny, w którym Magda Navarrete i Piotr Steczek odkrywają zapomnianą i owianą tajemnicą twórczość Witolda Lutosławskiego. Ukryty pod pseudonimem „Derwid“, w latach 50-tych i 60-tych pisał przepiękne: walce, fokstroty, slowstepy, tanga, które dziś muzycy postanowili ponownie pokazać polskiej publiczności. Retro piosenki niczym wehikuł czasu przenoszą w atmosferę potańcówek i popołudniowych „fajfów“. Gdzie niegdyś rozbrzmiewały utwory „Derwida“ śpiewane przez Sławę Przybylską, Mieczysława Fogga czy Irenę Santor. „Warszawski Lutosławski” to spotkanie świata klasyki i rozrywki, szlachetnego brzmienia   i nowoczesności. Magda Navarrete i Piotr Steczek – doświadczeni i znakomici muzycy postanowili uchylić wieko “starych skrzyń” i przybliżyć Polakom tę jakże fascynującą stronę twórczości kompozytora.

 

WSTĘP WOLNY!!!

 

Koncerty pod honorowym patronatem Wójta Gminy Nadarzyn Dariusza Zwolińskiego.

Projekt realizowany wspólnie z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

 

 

 



Aktualności

Półkolonie Letnie 2025
Zapisy od 12 maja od godz. 18.00 wyłącznie przez stronę www.strefazajec.pl
ParOle! czyli strefa zabawy
impreza plenerowa
22.05.2025
Spotkanie informacyjne dla seniorów
Zapraszamy na spotkanie informacyjne poświęcone bezpiecznym zakupom – przez internet, telefon, a także podczas pokazów i prezentacji produktów.
Do dzieła!
Oficyna Kultury NOK zaprasza na otwarte działania plastyczne w plenerze dla każdego.
20.05.2025
Spotkanie autorskie z Joanną Kuciel-Frydryszak
Podczas wydarzenia porozmawiamy o kulisach powstawania jej ostatniej książki „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”
wszystkie aktualności