Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

zaPARKuj w MŁOCHOWIE


Szanowni Państwo,

to już trzecia edycja cyklu letnich koncertów pod nazwą zaPARKuj w MŁOCHOWIE, cyklu, który na dobre wrósł w młochowski pejzaż, dosłownie i w przenośni. Gdy w 2016 roku rozpoczynaliśmy ten projekt, mieliśmy nadzieję, że połączenie  muzyki i piękna krajobrazu  to propozycja, która spodoba się Mieszkańcom naszej gminy. Nie przypuszczaliśmy jednak, że nasz pomysł będzie  cieszyć się aż takim powodzeniem. Frekwencja na koncertach i tzw. informacje zwrotne od publiczności utwierdzają nas w przekonaniu, że nasza propozycja jest wartościowa, że Mieszkańcy naszej gminy mają potrzebę obcowania z pięknem. Zatem był to… strzał w dziesiątkę. Z tym większą radością zapraszamy na tegoroczne koncerty w zabytkowym młochowskim parku, których program wydaje nam się bardzo atrakcyjny i na wysokim poziomie wykonawczym. Mamy nadzieję, że w tym roku również trafimy w Państwa gust i potrzeby. A może pomożemy odbyć podróże po muzycznych obszarach dotychczas Państwu nieznanych. Życzę wielu wzruszeń z obcowania z pięknem natury i …Kultury.

 

Kamila Michalska

 dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury

 

zaPARKuj w MŁOCHOWIE – koncerty plenerowe

na terenie Zespołu Parkowo Pałacowego w Młochowie przy ul. Platanowej -taras oficyny przy kościele

p.w. św. Michała Archanioła

 

Niedziela 15 lipca, godz. 16.00

PRZEBOJE MISTRZÓW - W MISTRZOWSKIM WYKONANIU

 

Wykonawcy:

Grażyna Mądroch - sopran koloraturowy,

Jan Zakrzewski – tenor, 

Ryszard Morka - bas,

Adam Sychowski – fortepian,

Orkiestra Kameralna Intermezzo,

Teresa Siewierska – słowo o muzyce

W programie: arie operowe, przeboje operetkowe i musicalowe, piosenki wojskowe i patriotyczne związane

z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości.

 

 

Niedziela 22 lipca, godz. 16.00

WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE

Wykonawcy:

Jan Młynarski - śpiew, bandżola,

Piotr Zabrodzki - śpiew, banjo,

Sebastian Jastrzębski – gitara,

Wojciech Traczyk – kontrabas,

Tomasz Duda – saksofon,

Anna Bojara - piła

W programie: przedwojenne warszawskie piosenki, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

 

Combo tworzą wybitni muzycy, którzy postanowili ocalić od zapomnienia warszawskie piosenki. Prezentują je w aranżacjach bliskich oryginałom. Zespół narodził się spontanicznie, z inicjatywy Jana Emila Młynarskiego. Muzycy szlify zdobywali grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach.

 

 

Niedziela 29 lipca, godz. 16.00

MECCORE STRING QUARTET

Wykonawcy:

Jarosław Nadrzycki - skrzypce,

Wojciech Koprowski - skrzypce,

Michał Bryła - altówka,

Karol Marianowski - wiolonczela

W programie: Wolfgang Amadeusz Mozart - Kwartet smyczkowy D-dur KV 575

  1. Allegretto,  2. Andante,  3. Menuetto,  4. Allegretto

Edward Grieg - Kwartet  smyczkowy nr 1 g-moll op. 27

  1. Un poco andante - Allegro molto ed agitato,  2. Romanze. Andantino,  3. Intermezzo. Allegro molto marcato - Più vivo  e scherzando,  4. Finale. Lento - Presto al saltarello

Założony w 2007 roku Meccore String Quartet jest uważany za jeden z najbardziej porywających europejskich kwartetów smyczkowych. Niemalże od dekady zespół podbija serca melomanów Europy i Ameryki występując na najbardziej znanych scenach kameralnych. Kwartet otrzymał wiele nagród na prestiżowych konkursach muzyki kameralnej, między innymi podczas Premio Paolo Borciani w Reggio Emilia oraz Wigmore Hall String Quartet Competition w Londynie.

 

 

Niedziela  5 sierpnia, godz. 16.00

 

DROHOBYCKI ENSEMBLE „ PIEŚNI I DUMKI”

 

Wykonawcy:

Natalia Tsygylyk – bandura, wokal,

Natalia Hamar – bandura, wokal,

Jerzy Czumak – bajan,

Wasyl Hamar – sopyłka, friłka, Fletnia Pana

Katarzyna Tulik – słowo o muzyce

 

Repertuar zespołu tworzą znane utwory klasyczne, utwory oparte na muzyce tradycyjnej  Zakarpacia, Mołdawii, Rumunii, Ukrainy i regionów pobliskich, współczesne aranżacje starych melodii oraz popularne pieśni i dumki polskie i ukraińskie.

 

Drohobycki Ensemble tworzą absolwenci Akademii Muzycznej we Lwowie. Muzycy są laureatami  III nagrody w Konkursie Zespołów Ludowych w Kijowie i I nagrody w  konkursie we Lwowie  –  za zgodne z tradycją odtwarzanie muzyki. Nagrywali dla Radia we Lwowie i w Kijowie oraz dla telewizji lwowskiej. Koncertują na Ukrainie, Litwie, Łotwie i Estonii. Wielokrotnie grali również w Polsce. Cechuje ich profesjonalizm, pasja

i świetny kontakt z publicznością.

 

Niedziela 12 sierpnia, godz. 16.00

 

"HISTORIA POLSKIEGO TAŃCA" KAMERALNA HARMONIA i CRACOVIA DANZA

 

Wykonawcy:

Katarzyna Kamer – staropolskie fidele kolanowe: suka biłgorajska, fidel płocka

Hubert Giziewski – akordeon

Wojciech Lubertowicz – bębny obręczowe

Małgorzata Nabrzeska i Adrian Podlecki – taniec (Cracovia Danza)

 

Program stworzony z tancerzami baletu Cracovia Danza, w trakcie którego prezentowana jest historia tańca polskiego od renesansu do współczesności. Wspaniałe stroje, wielka muzyka, fascynująca historie, staropolskie instrumenty.

 

Niedziela 19 sierpnia, godz. 16.00

 

RADUJ SIĘ MATKO, POLSKO! - koncert w ramach XV edycji  Festiwalu Mazowsze w Koronie (Muzyczne Wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej), w Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Wykonawcy:

WARSZAWSKI CHÓR MIĘDZYUCZELNIANY,

Borys Somerschaf – dyrygent,

Igor Pogorzelski  - słowo o muzyce


W programie:  średniowieczne polskie pieśni - Bogurodzica  i Gaude Mater Polonia oraz pieśni sakralne

i świeckie wybitnych kompozytorów polskich  dawnych i współczesnych, m.in. Wacława z Szamotuł, Mikołaja Gomółki, Stanisława Moniuszki,  Feliksa Nowowiejskiego, Józefa Świdra i Henryka Mikołaja Góreckiego. Wspaniała muzyczna podróż przez 8 wieków polskiej historii. Pod starym, rozłożystym  platanem  w Parku Młochowskim,  zabrzmią poezje Jana Kochanowskiego, Wincentego Pola, Ignacego Krasickiego, Andrzeja Trzecieskiego i Krzysztofa K. Baczyńskiego.  Wysłuchamy również pieśni z tekstami  m.in. Wincentego z Kielczy i Marii Konopnickiej.

 

Warszawski Chór Międzyuczelniany działa przy Kościele Akademickim św. Anny w Warszawie od 1964 roku. Śpiewają w nim studenci i absolwenci wszystkich wyższych uczelni stolicy. Swoje istnienie Chór zawdzięcza ks. Zbigniewowi Piaseckiemu, założycielowi, duszpasterzowi i pierwszemu dyrygentowi. W 1967 r. kierownictwo artystyczne przejął Janusz Dąbrowski, który rozsławił Chór na świecie. Obecnie chórem dyryguje Borys Somerschaf. Bogaty repertuar zespołu obejmuje kompozycje religijne i świeckie wszystkich epok: od wieku XV po współczesność.


ORGANIZATOR FESTIWALU:           PARTNER  MEDIALNY:     

Niedziela 26 sierpnia, godz. 16.00

WARSZAWSKI LUTOSŁAWSKI

 

Wykonawcy:  

Magda Navarrete – wokal,

Piotr Steczek - skrzypce, kompozycje, aranżacje,

Paweł Steczek - fortepian, akordeon,

Zuzanna Janczak – skrzypce,

Maciej Garbowski – kontrabas,

Krzysztof Gradziuk - perkusja

 

„Warszawski Lutosławski”, to projekt muzyczny, w którym Magda Navarrete i Piotr Steczek odkrywają zapomnianą i owianą tajemnicą twórczość Witolda Lutosławskiego. Ukryty pod pseudonimem „Derwid“, w latach 50-tych i 60-tych pisał przepiękne: walce, fokstroty, slowstepy, tanga, które dziś muzycy postanowili ponownie pokazać polskiej publiczności. Retro piosenki niczym wehikuł czasu przenoszą w atmosferę potańcówek i popołudniowych „fajfów“. Gdzie niegdyś rozbrzmiewały utwory „Derwida“ śpiewane przez Sławę Przybylską, Mieczysława Fogga czy Irenę Santor. „Warszawski Lutosławski” to spotkanie świata klasyki i rozrywki, szlachetnego brzmienia   i nowoczesności. Magda Navarrete i Piotr Steczek – doświadczeni i znakomici muzycy postanowili uchylić wieko “starych skrzyń” i przybliżyć Polakom tę jakże fascynującą stronę twórczości kompozytora.

 

WSTĘP WOLNY!!!

 

Koncerty pod honorowym patronatem Wójta Gminy Nadarzyn Dariusza Zwolińskiego.

Projekt realizowany wspólnie z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

 

 

 


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl