Ikona Facebook Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+
Nadarzyński Ośrodek Kultury
kontakt: tel. 22 729 89 15   /   e-mail: nok@nok.pl
BIP Ustawienia dostępności

Nok! Teatr - Jestem zabójcą

Wybór sztuki na kolejną (trzecią już) premierę NOK! Teatru, to niełatwe zadanie. Trzeba wziąć pod uwagę tyle zmiennych, że bardzo długo zastanawiałam się, co by to mogło być. Bo przecież powinna to być sztuka, która będzie niegłupia a równocześnie dowcipna, by zarówno widzom - Mieszkańcom Gminy, jak i aktorom podobała się, by ludzie, jak to się mówi po polsku mieli z oglądania i pracy „fun”. Z drugiej strony sztuka powinna być na miarę talentu i możliwości (również czasowych) aktorów, napisana dla tylu, ilu chętnych było do wzięcia udziału w tej teatralnej przygodzie, musi także być „uszyta” na takie a nie inne typy osobowości.

Rozterek było bez liku. I tak w naszym przedstawieniu jednej z, napisanych przez Fredrę, postaci musieliśmy zmienić płeć - której to zagadka dla Państwa. Nagroda? - będzie, będzie. Na odpowiedź mailowo (nok@nok.pl) czekamy do końca lipca. Osobiście dla mnie ważne było także to żebym ja, domorosła reżyserka, dała sobie z materiałem radę. Broń Boże nie postrzegam siebie, jako jakąś ważną i poważną panią reżyserkę, raczej osobę, która w tej zabawie próbuje w logiczny i wiarygodny psychologicznie sposób uporządkować i przedstawić sceniczne życie w miarę, mam nadzieję, niebanalny sposób. Raczej jest to zbiór etiud teatralnych ułożonych w spójną całość niż teatr wizyjny, niosący jakąś oderwaną od tekstu myśl, czy ideologię.

Czy się udało - Państwo ocenicie, ja wiem na pewno, że aktorzy spisali się wyśmienicie, a tego, kto uważa, że mogli lepiej zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej premierze. Liczymy na czułość, łaskawość i uśmiech.

PS. Zupełnie niechcący wpisaliśmy się naszą premierą w rocznicę 220 lecia urodzin hrabiego Aleksandra Fredry.Aktorzy:

Anna Balsam - Instruktor NOK, urodzona zimą, 125 lat po Powstaniu Styczniowym. Aktorka NOK! Teatru. Niegdyś artystka kabaretowa (dawno i nieprawda). Posiada wiele talentów, najwięcej tych nieodkrytych. Nieco krzykliwa, ale przy tym jakże słodka i urokliwa. Działa w myśl zasady „Co nie dowygląda to dokrzyczy”. Uwielbia: dobrze zjeść, obejrzeć dobry film i posłuchać dobrej muzyki… Za największy sukces uważa fakt, iż rok po jej narodzinach upadł komunizm.
Nagrody:
Nagroda za najlepszą rolę żeńską na IV Mazowieckim Przeglądzie Teatralnym „Totalnie Teatralnie” 2012
Nagroda Aktorska za rolę w spektaklu „Oświadczyny” na 40 Wadowickich Spotkaniach Teatralnych „Zgraja” 2013

Katarzyna Akram - Instruktor NOK i Sekretarz Szkoły Podstawowej w Młochowie, charakteryzuje się silną osobowością i poczuciem humoru (tak twierdzi Anna B.) Pasjonatka spacerów i miłośniczka jedzenia (a w szczególności sushi). Lubi tańczyć, gotować i prasować pościel. Jest domatorką i samotniczką. Kobieta za kierownicą a nie baba (jak twierdzi Anna B.). Ma naturę kota i te zwierzęta są jej najbliższe. Zodiakalna Ryba od wielu lat próbuje i wciąż nie może się zdecydować w którym kierunku płynąć. W NOK! Teatrze bierze udział ponieważ próby są doskonałą przeciwwagą dla treningów boksu na które uczęszcza od kilku miesięcy.

Jarosław Świętochowski - na co dzień przedsiębiorca branży ogrodniczo - akustycznej. Piękny, zdolny i młody, ale na potrzeby NOK! Teatru może być również stary i brzydki. Autor niezliczonej ilości absurdalnych tekstów, człowiek, który dużo może i jeszcze więcej mu się chce.
Na próby NOK! Teatru zdarza mu się przyjść w japonkach…

Michał Wilczak - informatyk Urzędu Gminy Nadarzyn. Uroczy, miły, pracowity. Jego przygoda teatralna zaczęła się dawno temu, jeszcze w szkole podstawowej. Wcielał się wówczas w postacie ładnych chłopców i pachnących kwiatków. Niepoprawny i nieoceniony optymista, wciąż wierzy w sukces Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej. Po raz pierwszy na scenie NOK! Teatru!!!

Marcin Szwed - Instruktor Świetlicy NOK w Młochowie. Człowiek o stu twarzach i dwóch rękach. Włoski temperament, wiedeńska kultura, angielskie poczucie humoru. W wolnych chwilach szuka słów, których nikt wcześniej nie wypowiedział. NOK! Teatr zajmuje w jego życiu trzecie miejsce - jest więc w czołówce!

Magdalena Drzewiecka - zamieszkała w Nadarzynie 13 lat temu. Uważa, że jest tu pięknie i chciałaby dożyć tutaj starości. Jest nauczycielką języka angielskiego w nadarzyńskim gimnazjum. Uwielbia swoją pracę i swoich uczniów. Nie mogłaby żyć bez… kolejnej pary butów. W życiu codziennym nie gra, więc postanowiła zostać aktorką NOK! Teatru. Po raz pierwszy na scenie NOK! Teatru.

Kamila Michalska - z zamiłowania reżyserka, z powołania aktorka i… dyrektorka. Warto z nią zjeść beczkę soli, a nawet dwie.


Aktualności

23.06.2024
Karawana. Festiwal Sztuki i Animacji 2024.
Zapraszamy na Niezapomnianą Podróż do Krainy Wyobraźni!
Kolejny sukces!
Ogólnopolski Festiwal Tańca o Grand-Prix im. Natalii Madejczyk
Nowy sezon zajęć UTW
Informacje na temat zajęć UTW w sezonie 2024/2025 na początku września!
Wystawa
Magdaleny Car OWADY-HYBRYDY oraz Klary Kopcińskiej O!WADY
Czas pełen sukcesów!
TEN! Teatr –grupa dziecięco- młodzieżowa działająca w świetlicy NOK w Parolach otrzymała w ostatnim czasie dwie nagrody.


wszystkie aktualności