Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+

tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Świetlica w Parolach - o nas

W dniu 27.08.2017 rozpoczęliśmy działalność w nowej lokalizacji Parole ul. Olesińska 5. Obecnie do dyspozycji mamy boisko, siłownię zewnętrzną, plac zabaw, pracownię komputerową, pracownię ceramiczną, pracownię plastyczną i dużą salę z zapleczem kuchennym. Dzięki temu mamy również bogatszą ofertę. Zapraszamy do zapoznania się z nią w zakładce oferta

 

 

....tak było

 

Nazywam się Monika Majewska, jestem instruktorem

w świetlicy NOK w Parolach.

Mam wiele pasji, największa to muzyka a w niej gra na saksofonie altowym i poznawanie ludzkich historii.

Druga z moich pasji sprawiła, że zajęłam się psychologią i uzyskałam tytuł magistra psychologii przedsiębiorczości i zarządzania.

Używam głowy do myślenia a rąk do realizowania tego, o czym pomyśli głowa. W realizacji zawodowych i życiowych pasji wspiera mnie rodzina. Bez nich nie byłoby to możliwe.


Tyle o mnie a teraz o nas.

Świetlica w Parolach to jedna z 5 świetlic Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury. Mieści się w budynku przy głównej ulicy przebiegającej przez wieś Parole nr 52A. To stary, ale zadbany budynek zaadaptowany dla potrzeb mieszkańców Parol.

Budynek zdobi, wykonany przez dzieci tu przychodzące, napis „Świetlica w Parolach”.

Świetlica to strefa (nie)całkiem wolna od szkoły. Nie prowadzimy tu lekcji, ale je wspólnie odrabiamy. Dzieci

i młodzież zdobywają tu nowe umiejętności poprzez zabawę, uruchamiają myślenie, ćwiczą swoją kreatywność i są autorami własnych projektów. Jest tu miejsce na indywidualność i na to, aby mieć inne zdanie. Dowiadujemy się jak to inne zdanie wyrazić aby innym nie sprawiać przykrości. Tworzymy tu przyjazny ciepły i domowy klimat, czasami pachnący ciastem czekoladowym a innym razem plackami z jabłkiem. Uruchamiamy i otwieramy nasze umysły, czego przykładem jest prężnie działające na tym terenie Koło Gospodyń Wiejskich. To wspaniałe, ciekawe świata kobiety, które mimo zwykłych codziennych obowiązków znajdują czas i chęci, aby realizować wspólnie różne projekty. Łamiemy stereotypy. Zdobywamy wiedzę, wymieniamy się doświadczeniami. Jest to miejsce w którym możesz spotkać ludzi o różnych osobowościach, zainteresowaniach , wizjach na przyszłość i w różnym wieku.

Zapraszamy do skorzystania z kawiarenki internetowej, zabierz znajomych i przyjdź rozegrać mecz ping-ponga, kiedy pogoda pozwala możesz pograć w piłkę siatkową – co prawda mamy tylko mini boisko ale to może budzić dokładnie takie same sportowe emocje jak boisko o normalnych wymiarach. Możesz również stoczyć dowolną ilość potyczek słownych przy pomocy scrabli bądź dowolną ilość potyczek umysłowych przy udziale jednej z licznych gier planszowych czy też spróbować swoich sił w budowaniu obrazu z 500 puzzli. Możesz zrobić kartce psikusa i namalować na niej, co tylko Ci się spodoba. Możesz ozdobić papier, szkło, drewno czy też siebie. Pielęgnujemy pasje kulinarne, czasami gotujemy zupę z gazety, ale jej nie jemy. Zgrabnie posługujemy się krepiną, nożyczkami czy suchymi gałązkami wierzby mandżurskiej bądź innymi atrybutami artysty. Zaszczepiamy pasje historyczne. Czy wiesz ,w którym roku znajdujemy pierwsze wzmianki o Parolach? My to już wiemy. Możesz obejrzeć wystawy prac nie tyko naszych. Nie byłoby nas bez Was. Zapraszamy do współpracy i do odwiedzania nas.

Dołącz do nas na facebooku a będziesz na bieżąco: Świetlica Parole.

Świetlica w Parolach
ul. Olesińska 5, Parole
e-mail: swietlicaparole@nok.pl
tel: 605 911 300

Świetlica czynna:

poniedziałek: 16.00 - 20.00
wtorek: 16.00 - 20.00
środa: dzień wewnętrzny
czwartek: 16.00 - 20.00
piątek: 15.00 - 19.00


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Deklaracja Dostępności

Archiwalna strona www: archiwum.nok.pl