tel. 22 729 89 15   nok@nok.pl

Nok Pęd Band

NOK PĘD BAND - dziecięco - młodzieżowy zespół wokalno - instrumentalny pod kierunkiem Marka Rejnowicza
w składzie:
- Paulina Pniak,
- Paulina Orzińska,
- Anna Latoszek,
- Mikołaj Wójcik.

- Kajetan Wójcik.

Marek Rejnowicz (założyciel zespołu) - absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Parał się grą na akordeonie w warszawskich knajpach, teatrach, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Estradzie Kameralnej Filharmonii Narodowej, w kilku polskich filmach, ...itp. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia muzykoterapii w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brwinowie. Od niepamiętnych czasów naucza w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Pruszkowie.
Pomysł na NOK Pęd Band dojrzewał w nim przez kilka lat. Sam grał kiedyś folk (m.in. przed kilkutysięczną widownią w Jarocinie) i uważa, że to wspaniała muzyka, która może przyciągnąć szerokie grono odbiorców.
Prowadzenie zespołu to dla niego fantastyczna przygoda. Jak sam mówi, możliwość pracy z tak świetnymi „dzieciakami”, realizowania z nimi zwariowanych czasem pomysłów, swoboda w doborze repertuaru i na dodatek świadomość, że za tę przyjemność dostaje się pieniądze, to szczęście, które spotyka niewielu muzyków - instruktorów.
Oprócz muzyki i NOK Pęd Bandu lubi prawie wszystko (nie licząc malkontentów).

Kasia Chemijewska - ma 10 lat, gra na skrzypcach. Chodzi do Szkoły Podstawowej w Młochowie i Szkoły Muzycznej w Pruszkowie. O próbach zespołu dowiedziała się od swojej mamy, a mama przeczytała o nich w ulotce. Kasi próby się spodobały, więc przychodzi na nie do dzisiaj. Jak sama mówi, czasem lubi troszkę się powygłupiać, a w NOK Pęd Bandzie jest fajna atmosfera. Marzy o tym, by zostać zawodową skrzypaczką i... projektantką mody. W przyszłości chciałaby zamieszkać w Paryżu. Nie lubi przepytywania.

Jan Kucharski - 12 lat, NOK Pęd Bandowy skrzypek. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 39 i Szkoły Muzycznej w Pruszkowie. Do NOK Pęd Bandu trafił z rekomendacji swojej pani od skrzypiec. Przychodzi na próby, bo są fajne. Marzy o karierze skrzypka i... polityka - pierwszy zawód wybrał z miłości do muzyki, drugi z rozsądku. Nie lubi testów, kartkówek i spaghetti bolognese. Lubi śpiew, spotkania ze znajomymi. Uwielbia czekoladę, tak bardzo, że chciałby się w niej kiedyś wykąpać.

Anna Latoszek - lat 14, uczy się w Gimnazjum w Nadarzynie. O próbach usłyszała od mamy, mama z kolei dowiedziała się o nich poprzez Nadarzyński Ośrodek Kultury. Uwielbia NOK Pęd Band, bo na próbach i podczas koncertów wciąż uczy się czegoś nowego. Od zawsze marzy o tym, żeby zostać panią weterynarz - oczywiście taką, która gra na gitarze. Kocha zwierzęta. Sama już przygarnęła kilka cudownych zwierzaków.

Paulina Orzińska - ma 12 lat i gra na skrzypcach. Uczennica Szkoły Podstawowej w Otrębusach i Szkoły Muzycznej w Grodzisku Mazowieckim. To właśnie tam dowiedziała się, że pan Marek tworzy zespół. Lubi próby, ponieważ, jak sama mówi, można się na nich „wyluzować”.
Chciałaby grać w zespole przynajmniej przez najbliższych kilka lat, a w przyszłości zostać skrzypaczką. Nie znosi szpinaku. Lubi lato, zwierzęta i NOK Pęd Band. Marzy o własnym koniu.

Paulina Pniak - ma 11 lat. Uczy się w Szkole Podstawowej w Otrębusach. Gra na flecie prostym i flecie poprzecznym. O zespole dowiedziała się od swojej mamy; mama z kolei, od pana Marka Rejnowicza. Przychodzi na próby ponieważ lubi śpiewać i występować. Chętnie tańczy - na przykład tańce ludowe. Lubi rysować. W przyszłości chciałaby koncertować ze starą kapelą, czyli NOK Pęd Bandem.

Mikołaj Wójcik - ma 14 lat. Chodzi do Gimnazjum w Nadarzynie i Szkoły Muzycznej w Pruszkowie. NOK Pęd Bandowy akordeonista. Udział w zespole zaproponował mu pan Marek, który uczy go w szkole muzycznej gry na akordeonie. W przyszłości chciałbym występować zawodowo z NOK Pęd Bandem. Poza tym uważa, że nie od rzeczy byłoby trafić w totka. Nie lubi odpytywania i pouczania. Lubi grać, śpiewać, słuchać muzyki i wyluzować się od czasu do czasu, na przykład idąc na dyskotekę.

Dawid Znamirowski - ma lat 13, na gitarze gra od pięciu i pół. Do gry na instrumencie skłoniła go chęć nauczenia się czegoś więcej niż oferuje podstawowy program w szkole. Grę w zespole zaproponował mu pan Marek Rejnowicz po koncercie w szkole I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Pruszkowie. Lubi NOK pęd Band ponieważ każdy robi w nim coś fajnego. Nawet jeśli partia pojedynczego instrumentu wydaje się z pozoru prosta, to całość brzmi bardzo interesująco. Lubi też uprawiać sport, zwłaszcza sporty ekstremalne. W przyszłości chciałby zostać architektem.


Zobacz również:

» O nas » Wideo » Galeria » Tu można było nas zobaczyć

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać zawsze aktualne informacje o nadchodzących wydarzeniach.

Aktualności:


 

©2016 Nadarzyński Ośrodek Kultury

Archiwalne materiały dostępne są na poprzedniej wersji naszej strony
internetowej, dostępnej pod adresem: http://archiwum.nok.pl